למרות ההתבטאויות: רן ברץ בדרך לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי

8 חודשים לאחר שמינויו בוטל בעקבות שורה של התבטאויות שנויות במחלוקת כלפי נשיא המדינה ונשיא ארה"ב, נודע אחרי הצהרים כי מקורבו של ראש הממשלה נערך לקראת כניסה לתפקיד

שמונה חודשים לאחר ההודעה על מינוי רן ברץ לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי – מינוי שהוקפא בעקבות חשיפה של התבטאויות פרובלמטיות שניפק בעבר – חושף הערב 'מעריב' כי רן ברץ נערך לקראת כניסתו לתפקיד.

כזכור, ההודעה על מינויו של ברץ – מקורבו של ראש הממשלה – עוררה ביקורת ציבורית זאת בשל רקורד מפוקפק של התבטאויות בעייתיות שכתב והשמיע בעבר. כך למשל הוא כתב בעניינו של אובמה: "תרשו לי להיות קצת חריף, בניגוד להרגליי המתונים: ככה נראית אנטישמיות מודרנית בארצות מערביות ליברליות. והיא באה כמובן עם הרבה סובלנות והבנה לאנטישמיות האסלאמית; כל כך הרבה סובלנות והבנה, עד שמוכנים אפילו לתת להם אטום".

בהזדמנות אחרת הוא הוסיף: "בארצות הברית יישב לעוד ארבע שנים נשיא פרו-ערבי ואנטי-ישראלי, שמינויו ומדיניותו לקדנציה הקרובה יהיו קיצוניים יותר ואין לו יותר מה להסתיר או להפסיד. היהודים שוב הצביעו לאובמה ברוב גדול, והעידו בכך עד כמה מתרחב ומעמיק הפער בין יהודי ישראל ליהודי ארצות הברית. היהודים הרואים באובמה פרו-ישראלי הם אלו שביקורתם הקיצונית על ישראל והמדיניות הישראלית חסרת האחריות שהם מייחלים לה מעלה את השאלה במה הם עצמם פרו-ישראליים".

בעקבות הדברים זימן אותו נתניהו לשיחה שבסיומה אמר: "קראתי לראשונה את הדברים שפרסם ד"ר רן ברץ ברשת, לרבות על נשיא המדינה, נשיא ארה"ב ואישי ציבור בארץ ובארה"ב. הם אינם ראויים ואינם משקפים לא את עמדותיי ולא את מדיניות הממשלה. ד"ר ברץ התנצל על הדברים, ביקש ללבן אותם בפגישה עמי וסיכמנו להיפגש עם שובי ארצה".

בהמשך ברץ פרסם התנצלות אישית על הדברים.

בבית הלבן לא התרצו בעקבות ההתנצלות ודרשו את ביטול המינוי. עתה מתברר כי לאחר 8 חודשים רן ברץ שוב בדרך לאייש את המשרה הדיפלומטית הנחשקת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *