נפתלי בנט קרא להכריז שארץ ישראל שייך לעם ישראל. "רוצים שהעולם יהיה יותר ציוני מאיתנו" • ר"ע ירושלים ברקת: זו טעות לאפשר בניה בירושלים רק אחרי פיגוע

לאחר העימות בין נפתלי בנט ואביגדור ליברמן בישיבת הקבינט השבוע, ממשיך יו"ר הבית היהודי למתוח ביקורת על התנהלותם של ראש הממשלה ושר הביטחון ואומר היום: ‎"הפלסטינים ימשיכו להכות בנו כל עוד אנחנו מגמגמים".

בדברים שנשא בכנס יש"ע אמר בנט, כי "העולם מאיץ בנו להקים את פלסטין מסיבה פשוטה. העולם אומר לנו – 'אתם בעצמכם אומרים שהארץ הזו שייכת לפלסטינים'. מה אנחנו מצפים? שהעולם יהיה יותר ציוני מאיתנו?".

קרא בנושא:

עימות בישיבת הקבינט • ליברמן לבנט: "מספיק לשאול שאלות"

"אסטרטגיית ההתנצלות מיצתה את עצמה", הוסיף. "אנחנו לא צריכים שיאהבו אותנו כי אנחנו קורבנות. אסטרטגיית ה'ריצוי' של בר אילן נכשלה. היא ממשיכה לרצות עוד ועוד את העולם שמבין את החולשה ורק לוחץ עוד יותר". לדבריו, "אם נעמוד על שלנו ונגיד 'ארץ ישראל לעם ישראל' – ננצח".

בהמשך דבריו אמר בנט כי "בנייה ערבית ללא בנייה יהודית תייצר רצף פלסטיני מבית לחם עד מלחה, היא תחלק את ירושלים ותפריד בין חלקיה". את הדברים אמר בהתייחסות להחלטת נתניהו וליברמן לאשר בניה לפלסטינים בלבד בגבעת המטוס בירושלים.

קרא בנושא:

נתניהו מתכנן: בניה בירושלים לערבים בלבד

"גבעת המטוס זו נקודה אסטרטגית לעתיד של ירושלים, בגבעת המטוס תוכרע שלמות ירושלים. המטרה של העולם זה לייצר רצף פלסטיני מבית לחם, דרך בית ג'אלה דרך גבעת המטוס, בית צפאפא ועד קניון מלחה. אנחנו לעומת זאת רוצים בדיוק הפוך: אנחנו רוצים לייצר רצף בין תלפיות לגילה כדי לשמור על אחדות ירושלים".

שר החינוך קרא לראש הממשלה, "תאשר גם ליהודים לבנות בירושלים, תמנע את חלוקת ירושלים. אני משוכנע שראש הממשלה יאשר את זה ולא יתן יד להקמת חיץ פלסטיני בלב ירושלים".

ברקת: טעות לבנות רק לאחר פיגוע

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נאם הבוקר (שני) בפתח כנס יש"ע להסברה ותקשורת, ומתח בנאומו ביקורת מרומזת על הקפאת הבניה בירושלים. "אסור לתת שום הישג לטרוריסטים", קבע ברקת, "עליהם לשלם מחיר. לגבי הבניה בירושלים יש לנו תוכנית שמתייחסת בצורה הוגנת לציבור היהודי והמוסלמי כפי שעושה כל עיר בעולם".

Jerusalem Mayor Nir Barkat at the Eli Horowitz Conference for Economy and Society, held by the Israel Institute of Democracy, on May 24, 2016. Photo by FLASH90 *** Local Caption *** ??? ??? ??????? ??? ???? ??? ??? ?????? ?????? ????? ???? ????? ?????????

FLASH90

"צריך לאפשר לתושבים לרכוש בית בכל אשר יחפצו", הוסיף ברקת. "אני שומע שיש 'הקפאה' בירושלים – שלא יפחידו אותכם. הבניה בירושלים אסור שתיעצר משום סיבה שבעולם"."אנו צריכים לאפשר אישורי בניה. לאפשר לבנות ולא להפסיק את האישורים או לקבל אותם אחרי פיגוע", הוסיף ברקת.

ראש העיר הדגיש, "אנחנו לא עוצרים שום בנייה. אני מציע להעביר את אחריות הבנייה מהממשלה לעיריית ירושלים".