מפלגתו החדשה של משה פייגלין תהיה הפתעת הבחירות הבאה?

סקר שנערך עבור פייגלין, מעלה כי מפלגת זהות בראשותו תקבל בין 12 ל-15 מנדטים • לדבריו, 10 אחוז מהעונים כי יצביעו לו, הצביעו בבחירות האחרונות למפלגות החרדיות

סקר פנימי שבוצע לפני מספר חודשים על ידי מכון 'מאגר מוחות' בראשות פרופסור יצחק כץ, עבור מפלגת 'זהות' בראשות חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, העניק למפלגה בין 12-15 מנדטים, כך פורסם באתר סרוגים.

פייגלין אמר בתגובה כי התוצאות הפתיעו אפילו אותו. "האמת היא שלא ציפיתי לתוצאה כזו. זה סקר של מאגר מוחות שנעשה לפי כל הפרמטרים המקצועיים ואנחנו הופתענו".

הוא נשאל מדוע תוצאות הסקר לא פורסמו בצורה רשמית. "אומר לך בכנות; התוצאה הייתה טובה מדי. יש מצב שבו אין לציבור את הכלים להכיל את ההפתעה ואז חששנו שמה שיקרה זה אובדן אמינות", ענה.

על הסקר המלמד כי יש עתיד היא המפלגה הגדולה ביותר, הגיב פייגלין, "אותי זה לא הפתיע בכלל. אני כבר תקופה ארוכה אומר שלפיד הולך להובלה והוא גם יהיה ראש הממשלה הבא. אלא אם כן, ואני אומר את זה כבר יותר משנה, 'זהות' תיכנס להיקפים הללו שהראו הסקר. הסברתי לצוות שלי שהאתגר שלנו זה לא נתניהו, ולא בנט, אלא האתגר שלנו זה לפיד".

כשנשאל האם בתרחיש כמו שהוא מצייר הוא ישב בממשלה בראשות לפיד, אומר פייגלין: "אני בכלל לא מדבר איתך עכשיו על מפלגות וקואליציות, אני הגעתי למסקנה הזאת לפני שנה וחצי כי אני מתייחס לפוליטיקה כמבטאת תהליכי עומק, ותהליכי העומק אומרים שהחלוקה בחברה הישראלית בין דתיים, חיילוניים, ימין ושמאל כבר אינה רלבנטית. המגרש היחיד כרגע הוא מגרש הזהות והיחיד שנמצא שם כרגע הוא לפיד. לפיד הוא כיום המגדיר של הזהות הישראלית".

לדבריו: "מכיוון שאנחנו עוד לא במגרש אלא רק בסקרים, ולפיד כבר הרבה זמן במגרש, הוא גורף את כל הקופה. ללפיד אמנם אין הישגים והצלחות אך הוא נמצא במגרש הרבה זמן".

אלא שפייגלין לא מתרגש מתוצאות סקר המנדטים אלא דווקא מפילוח הקולות לפי אוכלוסיות: "הנתון החשוב ביותר הוא שכשלושה רבעים מתוך הנסקרים שאמרו שיצביעו זהות אינם חובשי כיפה. וכ-10% מגדירים את עצמם חרדים".

3 תגובות

תגובה:בעז"ה יעלה ויצליח
הציבור החרדי רק ירוויח מזה

בעז״ה יעלה ויצליח
עם ישראל רק ירוויח מזה ואולי הציבור החרדי יתחיל לחשוב על עצמו כעל חלק מהעם הזה.

תגובה:פייגלין בעד צבא מקצועי, זה אומר שאין חובת גיוס וחרדי שירצה להמשיך בכולל או ללכת לעבודה יוכל לעשות כרצונו בלי שחרב הגיוס תונף מעל ראשו.
תחשבו על זה, בבת אחת המתח בין הציבור החרדי לשאר העם נופל. המצב יהיה הרבה יותר טוב מבחינתנו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *