תגובות חריפות להתבטאות השר ליברמן נגד המועצות הדתיות • בתגובה לדבריו על משכורות העתק אומר יו"ר חבר המועצות הדתיות כי כל העובדים מקבלים רק שכר מינימום

בתגובה לדברי שר הביטחון אביגדור ליברמן אשר פער פיו נגד קודשי ישראל, מגיב שר הדתות דוד אזולאי ומציע לו קודם כל ללכת ללמוד ולהכיר את מערכת הביטחון עליה הוא מופקד.

"אני מציע לשר הביטחון ללכת קודם כל ללמוד את מערכת הביטחון שהוא מופקד עליה, ואחר כך אני מזמין אותו לבוא וללמוד מה נעשה בשירותי הדת, וזאת בכדי לעכל מקרוב את הדברים לפני שמשמיצים".

בראיון לרדיו קול חי הוסיף השר אזולאי: "יש לי תחושה שכנראה שר הביטחון לא מספיק בקיא בנעשה במערכת שירותי הדת במדינת ישראל. הם נותנים שירות לכל אדם מהרגע שהוא נולד ומלווים אותו לכל אורך הדרך עד גיל 120".

לדברי השר אזולאי, "כדאי מאוד ששר הביטחון יכיר תודה לכל אותן נשים צדקניות, לבלניות שנותנות שירותים ולאותם קברנים ומשגיחי כשרות". לסיכום אמר: "להשמיץ מחוסר ידיעה זה הדבר הכי קל. אני בטוח ששר הביטחון טועה וברגע שהוא יבוא וילמד אין לי ספק שהוא יחזור בו מדבריו".

כזכור, אתמול, בנאום שנשא במסגרת מפגש של סיעת 'ישראל ביתנו' עם סטודנטים באוניברסיטת אריאל בשומרון, העיד שר הביטחון על עצמו כי הוא מחלל שבת ואוכל נבלות וטרפות – והוסיף כי הוא "מתנגד לכפייה דתית".

"אנחנו מתנגדים בתוקף לכפייה דתית ומאוד מכבדים את המסורת היהודית ואת מסורת ישראל – אנחנו דוגלים בעיקרון שכל איש באמונתו יחיה. אני נהנה ממסעדה גם אם אינה כשרה. אני ביום שישי יושב סביב שולחן ויש הדלקת נרות, אך למחרת אני יוצא לשחק טניס או לראות משחק כדורגל".

ליברמן אף טען כי המועצות הדתיות הן נטל כספי לא מוצדק. "למה צריך מועצות דתיות, מה זה מועצות דתיות? סך הכל אנחנו מחזיקים במשכורת אלפי קומיסרים שהם נציגי המפלגות, פשוט משכירים מפלגה בשכר על חשבון משלם המיסים".

בתגובה לדברים אלו אמר שלמה תנעמי יו"ר חבר המועצות הדתיות בראיון הבוקר לנועם זיגמן בתוכניתו חדש על הבוקר ברדיו קול ברמה, "אני באמת מתבייש על הסגנון דברים שאדם שלערכתי לא יודע מה זה מועצה דתית ומה היא עושה, וכל השכר שהוא דיבר לא קיים, כל עובדי המועצה הדתית יש פקידות מינימאלית".

לדברי תנעמי, כל עובדי המועצה הדתית, מהמזכירות עד להנהלה כולם עובדים בשכר מינימום ונותנים את השירות המקסימלי, "אני לא יודע באיזה מסגרת הוא יכול להחזיק שירותי דת ברמה כזו".