זוכרים את האולטימטום של שר הביטחון לאיסמעיל הנייה 'או שתחזיר תוך 48 שעות את הגופות והשבויים או שאת מת'? כעת הוא מגיב לראשונה • "נושא חיילינו השבויים בידי חמאס הוא הראשון בסדר העדיפויות שלנו כמערכת ביטחון"

שרון גל, היה חבר כנסת במפלגת ישראל ביתנו בתחילת הקדנציה הנוכחית. לאחר שפרש מהחיים הפוליטיים, עבר להגיש תכניות אקטואליה בערוץ 20 הימני, וכעת בחר יו"ר מפלגתו לשעבר, שר הביטחון אביגדור ליברמן, להעניק לו את הראיון הראשון מאז כניסתו למשרד הביטחון.

גל ביקש את התייחסותו של ליברמן לדברים שאמר טרם כניסתו לתפקיד, לפיהם אם יהיה שר ביטחון יאמר לאיסמעיל הנייה 'או שתחזיר תוך 48 שעות את הגופות והשבויים או שאת מת', וליברמן השיב: "בוא נדבר בסוף הקדנציה שלי".

גל התעקש ודרש תשובה ברורה יותר: "אתה יכול להגיד 'דברים שרואים מכאן לא רואים משם' או שכשאתה שר ביטחון אתה צריך להיות הרבה יותר אחראי ממה שאתה באופוזיציה, אבל אתה אמרת 48 שעות ואנשים אומרים 'לא קרה עם זה שום דבר'.

ליברמן: "קודם כל אני חושב שמה שאני רואה מכאן זה בדיוק מה שראיתי משם, רק יותר השתכנעתי. אני אומר לך, הנושא של חיילינו השבויים בידי חמאס זה נושא ראשון באותו סדר עדיפויות שאנחנו רואים, כצבא, כמערכת ביטחון. אבל כמה שפחות נדבר על זה ככה נטיב".

ליברמן נשאל האם הוא מתחרט על אותה אמירה והשיב: "לא, אני לא מתחרט. בטח לא על האמירה הזאת. צריך כרגע לעבוד ולא לדבר על אמירה".