האם יהדות התורה תתנגד לתקציב עד לפתרון מצוקת הדיור?

על רקע מצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי, קראו אתמול חברי כנסת ביהדות התורה שלא לתמוך בתקציב המדינה עד להצגת פתרון • מנגד, השר ליצמן אומר כי לא צריך להגיע עד לאמירה כה מרחיקה לכת

האם יהדות התורה תתנגד בהצבעה על תקציב המדינה בקריאה שנייה ושלישית אם לא יציגו פתרון למצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי? ראשית נציין כי מדובר בצעד חריף מאוד אשר תוצאותיו עלולים להביא לפירוק הממשלה והליכה לבחירות.

חבר הכנסת יעקב אשר, במכתבו אל ח"כ מנחם אליעזר מוזס, קרא לשקול את הצעדים הנדרשים לפעילות לפני שמעלים לדיון בכנסת את חוק תקציב המדינה ואת חוק ההסדרים להצבעה. האם בכך התכוון שצריך לקבל החלטה ואולי להצביע נגד תקציב המדינה?

כך או אחרת, במכתב התגובה של מוזס, הוא כבר כתב לאשר בפירוש: "דעתי האישית היא, שאין מנוס ועלינו להודיע לראש הממשלה כי לא נתמוך בתקציב בקריאה השנייה והשלישית, אם לא תוצג לנו תכנית אמיתית, מעשית, ומידית, לפתרון מצוקת הדיור הנוראה והחמורה שפוקדת את הציבור החרדי".

בהמשך הערב, התקיימה פגישת נציגי אגודת ישראל אצל כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, אשר עסקה במצוקת הדיור. בסיום הפגישה הצהיר ח"כ ישראל אייכלר: "לא נוכל לתמוך בתקציב של מאות מליארדים לבניית מאה אלף דירות, רק לא לחרדים. נדרוש לאפשר בניית אלפי דירות ושכונות בעלי צביון דתי וחרדי, כמו בעבר".

מנגד, הנציג הבכיר של יהדות התורה, שר הבריאות יעקב ליצמן הצהיר היום בראיון תקשורתי כי הוא אינו חושב שצריכים למהר ולהצהיר הצהרות כאלה, העלולות, כאמור, להביא לפירוק הממשלה. לדבריו, "יש לנו הסכם קואליציוני וראש הממשלה מצהיר מעלה כל במה שהוא יקיים את ההסכם ואכן הוא מקיים".

ליצמן אינו מתעלם מהעובדה שיש בעיה חמורה וכי אין דירות במסגרת תכנית מחיר למשתכן המתאימות לציבור החרדי ואומר כי צריך לדבר על כך עם ראש הממשלה. יצוין כי בפגישה אתמול עם כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ, סוכם כי האדמו"ר ייפגש עם שאר ראשי הסיעות החרדיות, שר הפנים אריה דרעי ויו"ר וועדת הכספים משה גפני, והם, יחד עם השר ליצמן, ייפגשו בנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

האדמו"ר מויז'ניץ לח"כים: "תתמקדו בפתרון למצוקת הדיור החרדית"

חילופי מכתבים והחלטה: יהדות התורה תקיים דיון מיוחד על מצוקת הדיור

'המועצת' לח"כים: "היהדות החרדית לא תוכל לשתף פעולה עם ממשלה כזו"

שבת, דיור וחינוך • מהחלטות כינוס מועצת גדולי התורה של אגו"י

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *