ומי יככב בקמפיין למען ריבונות במעלה אדומים? שמעון פרס

דמותו של נשיא המדינה התשיעי שמעון פרס ז"ל תככב בקמפיין ענק למען החלת הריבונות במעלה אדומים • בשמאל זועמים: זו חרפה וניצול ציני

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

אחד ממסעות ההסברה הגדולים והמשמעותיים של המחנה הלאומי ייצא מחר לדרך באופן רשמי- בקמפיין פרסומי ארצי רחב היקף. מטרת המהלך היא קידום יוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת לאישור הצעת החוק להחלת ריבונות ישראלית בעיר מעלה אדומים.

הסלוגן שיוביל את הקמפיין הוא "ממשיכים בדרכם" כאשר לקמפיין גוייסו דמותם של ראשי הממשלות שכיהנו בישראל מאז הקמת העיר מעלה אדומים, והמשותף לכולם הוא המחויבות למעלה אדומים.

הדמות המובילה שתפתח את הקמפיין הינה נשיא המדינה התשיעי וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס ז"ל שקידם ועזר להקמת העיר, והצהיר בזמנו כי פיתוח מעלה אדומים יבטיח את ביצור ירושלים. לצידו תופיע גם דמותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל שהתחייב: "מעלה אדומים תיבנה כחלק ממדינת ישראל לנצח נצחים". בהמשך הקמפיין ייחשפו דמויות מנהיגותיות נוספות, משמאל ומימין, שהשמיעו הצהרות והתחייבויות חד משמעיות להיותה של העיר מעלה אדומים חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

מסע הפרסום כולל פריסה משמעותית של שילוט חוצות כשהבולטים שבהם יהיו שלטי ענק שיקדמו את פניהם של הנכנסים לירושלים ולכנסת ישראל. את הקמפיין בשטח מובילים עיריית מעלה אדומים, תנועת רגבים ומועצת יש”ע. במקביל למהלך פרלמנטרי ממוקד לאישור הצעת החוק במושב בחורף הקרוב, אותו מובילה שדולת א״י בכנסת בראשות ח"כ יואב קיש (ליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי).

WhatsApp Image 2016-10-29 at 18.46.16

מטרת הקמפיין שיושק מחר, לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת, וימים ספורים לפני הבחירות בארצות הברית היא להעניק רוח גבית ציבורית לקידום הצעת החוק להחלת הריבונות על מעלה אדומים- כבר במושב הכנסת הקרוב. הצעת החוק הוגשה במושב הכנסת הקודם.

כזכור, מסקר שנערך לאחרונה ע"י מכון מדגם בהנהלת מינה צמח ומנו גבע עולה כי 80 אחוז מהאוכלוסייה היהודית תומכים בהחלת הריבונות הישראלית על מעלה אדומים- גם ללא הסכם עם הפלשתינים.

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים אמר: "הקמפיין מבטא עמדה ברורה של רוב העם המעוניין להמשיך בחזון הציוני ובעשייה ההתיישבותית. חמישים שנה עברו מאז אוחדה העיר ירושלים, וחזרנו אל חבלי מולדת היסטוריים. כל ממשלות ישראל פיתחו את האזור ואנחנו מבקשים להמשיך את דרכם של מנהיגי ישראל והציונות ולהחיל את הריבונות הישראלית על העיר מעלה אדומים. כך ניישם את חזונם של כל ראשי הממשלות בעבר משמאל ומימין- מאז הקמתה של העיר".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) התייחסה לקמפיין להחלת הריבונות במעלה אדומים שמובילים ח"כ סמוטריץ וח"כ קיש: "סיפוח דמותו ופועלו של פרס ז"ל, זמן קצר לאחר מותו, למען קידום ארץ ישראל השלמה הוא חרפה. ניצול ציני של הקונצנזוס הישראלי למען החרבת החזון הציוני. הגיע הזמן להסיר את המסיכה מפניהם של ח"כ סמוטריץ וח"כ קיש: כל החלטה חד צדדית מצד ממשלת ישראל בנוגע לשטחים הכבושים תקדם אותנו למדינה דו לאומית ותרחיק אותנו מהסכם. אם רווחת תושבי מעלה אדומים בראש מעיניהם, הרי שיפתחו במשא ומתן למען קידום יוזמות השלום שראש הממשלה טוען שהוא מחויב אליהן"

ח"כ רוזין הוסיפה: "מטרת הקמפיין אינה למען תושבי מדינת ישראל אלא כדי לתקוע אצבע בעין לציבור ולהנהגה הפלסטינית. הבערת השטח אינה הפתרון, וכך גם סיפוח והסדר חד צדדי"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו