למרות התנגדות בג"ץ, נתניהו יבקש דחייה נוספת בפינוי עמונה

מחכה לטראמפ? ראש הממשלה הודיע היום כי יפנה שוב לבג"ץ לבקשת דחיית פינוי היישוב עמונה ב-30 יום נוספים • נתניהו ייפגש עם רבני הציונות הדתית וינסה לשכנעם להסכים למתווה הנכסים הנפקדים, למרות התנגדות תושבי עמונה

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בישיבת שרי הליכוד כי המדינה תבקש מבג"ץ לדחות ב-30 יום את פינוי המאחז עמונה על מנת לסיים להכין את המבנים החלופיים בחלקת נכסי הנפקדים הסמוכה לו. זאת, למרות שבחודש שעבר דחה בג"ץ בקשה דומה ומתח ביקורת על התנהלות המדינה בנושא.

על פי הארץ, אם הדחייה תתקבל, מועד הפינוי החדש יחול לאחר כניסת נישא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ לבית הלבן. האם לכך שואף ראש הממשלה? מוקדם עדיין לדעת, אך בינתיים לא נראה כי סיכוייו לקבל הסכמה מבג"ץ לדחייה גבוהים.

בישיבה הוסיף נתניהו כי לא ניתן יהיה לחוקק את חוק ההסדרה כך שיבטל את פסק הדין של בג"ץ, שקבע כי יש לפנות את היישוב ב-25 בדצמבר. ההצבעה על הצעת החוק צפויה להתקיים מחר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

ראש הממשלה אמר כי ייפגש עם רבני הציונות הדתית ויסביר להם את קווי המתווה המדובר, לפיו המפונים ישוכנו באופן זמני – למשך שמונה חודשים, בנכסי הנפקדים. 40 המשפחות שמתגוררות במאחז מתנגדות למתווה זה.

מוקדם יותר אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי "אנחנו עובדים שעות נוספות כדי למצוא פתרון אחראי לסוגיית עמונה ולמקרים דומים בעתיד. אנחנו פועלים כדי להגיע לפתרון מושכל, ואני מצפה שכולם, גם שרים וגם חברי הכנסת, יכבדו אותו".

נתניהו אמר את הדברים לאחר פגישה שקיים אתמול יחד עם שר החינוך נפתלי בנט בעניין והעלתה חרס, והוסיף כי "אנחנו צריכים לנהוג כאן באחריות, בשכל, למען מטרה משותפת – להגן על ההתיישבות, ולהגן על בית המשפט – אנחנו עובדים בשני המישורים".

אתמול הודיע המינהל האזרחי כי בכוונתו להעתיק את עמונה לחלקות סמוכות למיקומו הנוכחי למשך שמונה חודשים. זאת, לאחר שבשבוע שעבר קבע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי ניתן להשתמש בשלוש חלקות המוגדרות על ידי המדינה נכסי נפקדים לצורך שיכונן הזמני של 40 המשפחות המתגוררות בעמונה.

על פי הערכות ראשוניות בקואליציה, עלות המהלך היא 50 מיליון שקלים. במכתב ששלחו לנתניהו, כתבו תושבי עמונה: "זה פשוט חלמאי שמדינת ישראל מוציאה על הדבר הזה 50 מיליון שקל, למשך שמונה חודשים, שבסופן יגורשו תושבי עמונה פעם נוספת. מדינת ישראל תשאיר מאחור תושבים שעברו פעמיים גירוש, בזבוז של 50 מיליון שקל, והר מצולק".

על פי הודעת המינהל האזרחי, ניתן להגיש התנגדויות לכוונה להעתיק את התושבים לשטח זה ב-48 השעות מרגע פרסום ההודעה. במינהל האזרחי הסבירו כי משמעות הדבר היא שניתן יהיה להתחיל ולהקים את הבתים החלופיים כבר בשבוע הקרוב, אם לא ייתקלו בקשיים משמעותיים.

עדיין חושש מאובמה: "להתבטא באחריות בנושא עמונה, זו תקופה מדינית רגישה"

חופש הביטוי? קטינים נעצרו בחשד שקראו לחיילים להכריז שלא יפנו את עמונה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell