חברת הכנסת זהבה גלאון טוענת כי "החילוניות בישראל נמצאת תחת מתקפה" ומאיימת בהתקוממות אזרחים לקראת תשובת המדינה מחר בעניין חילול השבת בתל אביב • יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור בתגובה: "מזל שמהאופוזיציה ח"כ גלאון יכולה מקסימום לצייץ בטוויטר"

במאמר חריף במיוחד מאיימת יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון בהתקוממות אזרחית אם מרכולים, בתי קפה ואצטדיוני כדורגל ייסגרו בשבת בתל אביב. יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור אומר בתגובה כי "דבריה ביריוניים", ומוסיף כי היא "בוחרת להפוך את השבת לוויכוח אלים".

"החילוניות בישראל נמצאת תחת מתקפה", כותבת גלאון. "הניסיון לסגור את תל אביב בשבת הוא רק חזית אחת במלחמה שהכריזה הממשלה על הציבור החילוני, אבל הוא חזית חשובה. נתניהו כרת ברית עם יהדות קיצונית, מסתגרת וגזענית, והתוצאה היא שחילונים מוצאים את עצמם נאבקים שוב עבור מה שאמור להיות בסיסי: נגד הדרת נשים מהמרחב הציבורי, נגד זריקת חייל בודד לכלא בגלל שאכל סנדוויץ' לא כשר בבסיס, נגד החרמת חנויות שמוכרות קישוטי נובי גוד ועצי אשוח".

"למי שעוד היה ספק – הסטטוס קוו מת. מדובר בקליפה ריקה וחסרת משמעות, שנתניהו וחברי הכנסת החרדים מנפנפים בה כדי לתרץ את הכרסום המתמשך בזכויות החילונים בישראל. הסטטוס קוו הפך לכלי ניגוח בחילונים, לפלטפורמה כדי להיכנס לנו עמוק יותר לחיים, לצלחת, לחופה, ועכשיו גם לשבת".

גלאון מאיימת: "אם מרכולים, בתי קפה ואצטדיוני כדורגל ייסגרו בשבת בתל אביב, לב ליבה של החילוניות הישראלית, דמיינו מה יהיו ההשלכות על הציבור החילוני בשאר הארץ – בירושלים, אשדוד, פתח תקווה, טבריה. דמיינו מה הדבר הבא שנאלץ להיאבק עליו. אבל בישראל יש ציבור חילוני גדול, שנשבר לו לראות את המרחב הציבורי מתכופף כל הזמן לצד אחד ונשבר לו להעמיד פנים שזה גשם. תיגעו לנו בשבת? תקבלו כזאת התקוממות אזרחית שלא חלמתם עליה".

צילום: פלאש 90

צילום: פלאש 90

בתגובה לדברים, אמר יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור: "אני מגנה את דבריה הביריוניים של חברת הכנסת זהבה גלאון, הבוחרת להפוך את השבת לוויכוח אלים ואף לאיים בהתקוממות אזרחית. עם או בלי הסכמתה נפעל למען שמירה על צביון יהודי גם בת"א, נאפשר לעובדים העמלים כל ימות השבוע לממש את זכותם הטבעית ליום חופשי ונשמור על גבולות הסטטוס קוו. מזל שמהאופוזיציה ח"כ גלאון יכולה מקסימום לצייץ בטוויטר", דברי בן צור.