ח"כ משה גפני אמר היום כי מפלגתו לא תעבור לסדר היום במידה וסמכויות פתיחת המרכולים בשבת בתל אביב לא יוחזרו לשר הפנים אריה דרעי • "לא נהיה שותפים סוג ב' בממשלה, אך יחד עם זאת לא רואה סיבה למשבר ולהליכה לבחירות"

ח"כ משה גפני מאיים היום (ה') כי מפלגתו לא תהיה שותפה בממשלה במידה וזאת לא תאשר את החזרת הסמכויות בדבר פתיחת עסקים בשבת בתל אביב לשר הפנים.

על פניו, הממשלה צפויה להחזיר ביום ראשון לשר הפנים אריה דרעי את הסמכויות לאשר את חוק העזר העירוני בתל אביב, שמורה על פתיחת 160 עסקים מוגדרים בשבת.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני איים בראיון לדקל – סגל בגל"צ כי מפלגתו לא תהיה סוג ב' בממשלה וכי לא יהיו שותפים בממשלה במידה וסמכויות השבת לא יועברו לשר הפנים.

⁠⁠⁠⁠

לדבריו, לא צריך ללכת לבחירות ולהגיע למשבר בעקבות כך אך "אם המצב יהיה ששר הפנים לא יקבל את הסמכויות בעניין השבת, המשמעות של העניין שאנחנו שותפים סוג ב' ולא נהיה שותפים, הוא שר הפנים הוא צריך לקבל את ההכרעה". דברי גפני.

בתחילת החודש שיגרו ראשי המפלגות החרדיות מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו הביעו התנגדות נחרצת לפתיחת עסקים בשבת על פי חוקי העזר שקבעה העירייה. בעיריית תל אביב יפו הגישו בג"ץ נגד הממשלה, שסירבה לאשר פתיחת 160 פיצוציות ומינימרקטים בשבת כפי שהחליטה מועצת העיר ששינתה את חוק העזר העירוני.

"המדינה אומרת שהעיכוב נובע מהאפשרות לאיחוד עם בת ים, אבל אנחנו יודעים שזה לא ייקח חצי שנה. יש להפסיק לזרות חול בעינינו", כתבה נאור בתגובה לעמדת המדינה בעניין.