נתניהו מסביר: למה התקשורת השמאלנית רודפת אותי?

ראש הממשלה הסביר את עמדתו באשר לתמיכה שהביע בהקמת החומה בגבול ארה"ב מקסיקו על ידי הנשיא טראמפ • "התקשורת השמאלנית מגוייסת למסע ציד בולשביקי, שטיפת מוח ורצח אופי נגדי ונגד משפחתי. הם מייצרים עלינו מבול של חדשות מזוייפות"

כתבות נוספות בנושא:

זוג יהודים נזרקו מהמטוס כי סירבו להניח טלית ותפילין מתחת למושב
באופן חסר תקדים: דחייה צפויה בבחירת שופטים לבית משפט העליון
גז מדמיע וכיסאות באוויר: עימות בין מאבטחים לבני ישיבות • צפו
מפקד מג"ב החזיר את הנשקים ללוחמים: "פעלתם בנחישות ומקצועיות"
 • מכה גלים! מדוע החנוכייה של מרן רה״י תוגרל במסגרת מבצע ההתרמה?

  תוכן מקודם

 • התהליך שמקל בצורה דרסטית על הסוגרת

  תוכן מקודם

 • רשת מחשבים וסלולר מחפשת עובדים חדשים למגוון משרות!

  תוכן מקודם

 • רוצים להדליק נרות בחנוכייה העתיקה של מרן הגראי״ל שטיינמן? • הקליקו כאן

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסביר את ציוץ התמיכה שלו בהחלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להקים חומה בגבול עם מקסיקו, ומציג את נקודת מבטו בפתח ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה היום.

"הנשיא טראמפ שיבח את הגדר שנבנתה בהנחייתי בגבולנו עם מצרים. הוא אמר שהיא בלמה כמעט כליל את ההסתננות הבלתי חוקית לישראל. ואני אמרתי בתגובה שהוא צודק. ובתגובה לדבריי הוא עשה ריטוויט לאותם דברים שאמרתי. מזה – פרשנים עשו תיל-תילים בתקשורת.

כאן עבר נתניהו לתקוף את התקשורת. "אלה אותם פרשנים שאמרו קודם לכן שהייתי צריך לוותר על נכסים ביטחוניים ראשונים במעלה של ישראל למען יחסים טובים עם הנשיא הקודם שהיה בבית הלבן. ועכשיו הם אומרים: פגעת במקסיקו, הרסת את היחסים איתם.

"מי בכלל התייחס למקסיקו? היו לנו יחסים טובים איתם, יהיו לנו. גם כשיש לנו ויכוחים אמיתיים ולא מדומים, כמו ההצבעה שלהם באונסק"ו. אבל מה שההתמקדות התקשורתית כרגע עושה זה להסית את הדעת מהדבר העיקרי – וזה ההצלחה הפנטסטית של הגדר שבנינו בדרום בבלימת ההסתננות, הצלחה של העולם ובראשם נשיא ארה"ב מכירים בה.

לדברי ראש הממשלה, "אותי זה לא מפתיע. התקשורת השמאלנית מגוייסת למסע ציד בולשביקי, שטיפת מוח ורצח אופי נגדי ונגד משפחתי. זה קורה יום-יום וערב-ערב. הם מייצרים עלינו מבול, אין מילה אחרת, של חדשות מזוייפות – מה שקוראים "פייק ניוז". הם מפעילים לחץ בלתי פוסק על היועמ"ש ועל גורפי האכיפה כדי שיגישו כתב אישום נגדי בכל מחיר. לא היה דבר כזה בתולדות המדינה. ספק אם היה דבר כזה בתולדות המדינות הדמוקרטיות.

נתניהו הסביר: "ולמה הם עושים זאת? כי מאז קום המדינה, השמאל שולט בתקשורת ובמוקדי כוח אחרים באופן בלתי דמוקרטי. ואני ראש הממשלה הראשון מן הימין שמנסה לשנות זאת, מעז לנסות לשנות זאת. ולכן הם עושים כל מה שהם יכולים לעשות כדי להיפטר ממני ועל ידי כך להנציח את המשך שליטת השמאל במוקדי הכוח, בניגוד לרצון הבוחרים שהם רובם ימנים. לא ניתן להם, הם לא יצליחו בזה".

דרעי ניסה לפייס, אבל יהודי מקסיקו עדיין זועמים על נתניהו

בתוך כך, מסתמן כי הערב תתקיים שיחת פיוס בין נשיא המדינה ראובן ריבלין לנשיא מקסיקו אנריקו פנה נייטו. השיחה הייתה אמורה להתקיים כבר אתמול אך לא התקיימה בסופו של דבר. בנוסף, שגריר ישראל במקסיקו יוני פלד הוזמן לפגישה עם שר החוץ המקסיקני בסביבות השעה 21:00 (שעון ישראל).

במקביל, השגריר פלד העניק ריאיון לתקשורת המקסיקנית ואמר שישראל מעוניינת להמשיך בקשרים הטובים עם מקסיקו. לדבריו, הקהילה היהודית לא תמיד מסכימה עם הרשויות בישראל. עוד הסביר השגריר שהציוץ של נתניהו התייחס לנושא המלחמה בטרור ושמדובר במצב שונה מאוד מזה של מקסיקו: "אי אפשר להשוות את מה שקורה אצלנו למה שקורה במקסיקו".

הרב הראשי של מקסיקו, משה טוויל, התקשר לשר הפנים אריה דרעי ואמר לו כי "המילים של ראש הממשלה בנימין נתניהו גרמו לרגשות שליליים בקרב המקסיקנים, וזה גורם אנטישמיות נוראה". "הקהילה היהודית כאן יצרה קשרים הדוקים עם הממשל כדי שיתמכו בישראל, וגם מקסיקו חזרה בה מההחלטה של האו"ם נגד מדינת ישראל", כתב עוד הרב טוויל.

"חבל שיפרק את הקשר ביניהם, אנחנו חושבים שהדרך לכבות את האש היא אם ראש הממשלה בכבודו ובעצמו יפרט שיש הבדל בין מה שקורה בארץ בנוגע לבניית החומה שבנו כדי להגן נגד טרוריסטים, לבין החומה המקסיקנית שמיועדת למעבר מהגרי עבודה". הרב טוויל אף הוסיף כי "ברור שאמריקה יכולה לעשות מה שהיא רוצה, אבל ישראל צריכה לכבד את המקסיקנים שגרים כאן. אנו מבקשים שינסה להסביר את מה שאמר לטובת היהודים כאן ובעולם".

על פי הדיווחים, דרעי ניסה להרגיע את הרוחות. הוא הגיב וכתב הודעה בספרדית ובעברית: "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה נתניהו על הצורך בהמשך היחסים החמים בין ישראל למקסיקו. ראש הממשלה אמר לי כי ישראל לא תתערב בסכסוך בין ארה"ב למקסיקו על מימון הגדר. נמשיך לחזק את היחסים עם מקסיקו שבה חיים בכבוד רבים מבני העם היהודי".

אתמול ניסו במשרד החוץ להנמיך את הלהבות סביב דבריו של ראש הממשלה. "אנו לא מביעים עמדה לגבי יחסי ארצות הברית-מקסיקו", נאמר. במקסיקו זעמו על ההתערבות של ישראל בנושא השנוי במחלוקת, ובציוץ מטעם דובר משרד החוץ נכתב עוד כי "ראש הממשלה התייחס לנסיוננו הספציפי, אותו אנו מוכנים לחלוק".

הבהרת משרד החוץ באה לאחר שראש הממשלה נתניהו שיגר ציוץ תמיכה במהלך שאותו מוביל טראמפ. "הנשיא טראמפ צודק", כתב נתניהו. "אני בניתי חומה לאורך גבולה הדרומי של ישראל, והיא עצרה את כל ההגירה הבלתי חוקית. הצלחה כבירה. רעיון אדיר".

הכתבות המעניינות ביותר

לקראת חיסון רביעי? מחוסנים עם בוסטר נדבקו בזן האומיקרון
בְּאוֹרְךָ נִרְאֶה אוֹר • ה'לעכטיל' בחצר הקודש גור
"החתן המתחזה" פתח בקמפיין גיוס כספים: רוצה לעלות לישראל
כתב אישום: אח הלך לישון באמצע משמרת - אחד החולים מת
תופעת טבע נדירה: 7 עגורים נהרגו מפגיעת ברק • צפו
עַל נִסֶּיךָ • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק לעלוב
חג האורות בבית • לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל: משדר מוזיקלי עם מיטב שירי חנוכה
"המחלקה לטיוח חקירות שוטרים": מח"ש שוב בעין הסערה - הפעם מהכיוון ההפוך
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל • ראש ישיבת סלבודקא בהדלקת נרות חנוכה
החורף הגיע: שלג ראשון החל לרדת בהר חרמון • צפו בתיעוד החורפי
בְּנֵי בִינָה • חומש סעודה בתלמוד תורה 'קהל חסידים' באלעד
קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שמחת נישואי נכד ראש ישיבת ברכת אפרים
כל הסגולות לנר שמיני של חנוכה - זאת חנוכה
בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה • האדמו"ר מלעלוב ירושלים בהדלקת נרות חנוכה
מימי החשמונאים: הבלשים איתרו מטבעות עתיקים בביתו של תושב מזרח ירושלים
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק ווערדאן ירושלים
הַנֵּרוֹת הַלָּלוּ • האדמו"ר מטשאקאווע בהדלקת נרות חנוכה
כִּי אַתָּה תָּאִיר נֵרִי • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק פינסק קרלין
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שפר לשונך, כתב!!!!!!!!!!
אין כותבים להסית את הדעת, אלא להסיט את הדעת!!!!!
ואולי בכלל צ"ל להסיח את הדעת?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו