ראש הממשלה קרא למתבצרים "להתפנות ללא אלימות והתנגשות, לכבד את החיילים והשוטרים שכואב להם לא פחות מלנו, וגם להם קשה" • "כולנו מבינים מה גודל הכאב. לכן, אנחנו בונים יישוב חדש על אדמות מדינה"

דקות לאחר השלמת פינוי עמונה, יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריאה אחרונה למתבצרים האחרונים ביישוב: "אני קורא לכולם להתפנות ללא אלימות והתנגשות, לכבד את החיילים והשוטרים שכואב להם לא פחות מלנו, וגם להם קשה".

לדבריו, "עשינו כל מאמץ שלא נגיע לרגע הזה אבל בסופו של דבר קיימנו את דרישת החוק, כי אנחנו מדינת חוק. אני ואני בטוח שכולכם שותפים לכאב הגדול של משפחות שנאלצו לעזוב את בתיהן, שבעצם נאלצו לנטוש את מפעל חייהן", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף והתחייב לבנות למפונים יישוב חדש. "כולנו מבינים מה גודל הכאב. לכן, אנחנו בונים יישוב חדש על אדמות מדינה. כבר אתמול הקמתי צוות שיאתר את מיקומו ויחל בהכשרתו".

כזכור, אתמול הקים ראש הממשלה בנימין נתניהו צוות שיקדם הקמת יישוב חדש, כפי שהבטיח לתושבי עמונה לפני כחודש וחצי. "הצוות יכלול את נציגי המתיישבים, עוזר שר הביטחון להתיישבות וראש הסגל של ראש הממשלה", נמסר בהודעה מלשכתו של נתניהו. "הצוות יחל לעבוד בטווח הזמן המיידי, על מנת לאתר מיקום, ולהקים את היישוב", נמסר.

על פי דיווחים, לאחרונה העביר ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת שיחות שקיים, התחייבות לתושבי המאחז שלפיה הממשלה מוכנה לבנות יישוב חדש בכל מקום שיבחרו – ובתנאי שיש בו אדמות מדינה. גורמים במערכת הפוליטית אמרו כי ראש הממשלה התחייב בפני התושבים לבנות את היישוב החדש, בין היתר, כדי להרגיע את הרוחות ואת הזעם שחשים התושבים. ככל הנראה מדובר על שטחי המועצה האזורית מטה בנימין. לאחר הפינוי יצטרכו בהנהגת התושבים להשיב להצעת נתניהו.

הקמת התנחלות חדשה היא צעד של נעשה באופן רשמי שנים רבות, וצפוי לעורר מהומה מדינית.