חסון התבדח נגד נתניהו, וזה אולי יוביל אותו לבדיקה פלילית

חבר הכנסת יואל חסון פרסם מכתב מזוייף בחתימת בנימין נתניהו על התפטרותו מראשות הממשלה • אך מתברר שיש מי שפחות צחק מהבדיחה של חסון. מזכיר הממשלה פנה במכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לבחון אפשרות לביצוע עבירה פלילית

ממזכיר הממשלה צחי ברוורמן פנה היום (שלישי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה לבחון אפשרות לביצוע עבירה פלילית בידי חבר הכנסת יואל חסון של זיוף מסמך לכאורה.

בבקשה לפתיחה בבדיקה צירף ברוורמן פוסט של חסון בו לאחר שהתפטר נתניהו מתפקידו כשר התקשורת כתב: "למה רק מתיק התקשורת? הנה, נותר לך רק לשלוח". לזאת צירף חסון "מכתב התפטרות" מדומה מראשות הממשלה שדומה למכתב ההתפטרות של נתניהו מתיק התקשורת.

לדבריו, "חה"כ חסון לא הסתפק בזיוף לכאורה של המסמך, אלא הגדיל והוסיף למסמך הודעה מטעמו ולפיה: "למה רק מתיק התקשורת? הנה סידרתי לך את זה, כל מה שנשאר זה רק לשלוח". אני סבור ובטוח כי חומרת המעשה, עריכת מניפולציה מכוונת במכתב של ראש הממשלה, תוך שימוש בחתימתו על מסמך אחר ברורה לך ואין ספק כי המדובר הוא בעבירה של זיוף בהתאם לחוק העונשין".

לסיום כתב מזכיר הממשלה: "לא די בכך שחה"כ חסון זייף, לכאורה, מסמך שמעולם לא נחתם על ידי ראש הממשלה, חרף העובדה שחתימתו שורבבה למסמך, הרי שמדובר בהטעייה מכוונת של הציבור שאין לה תכלית מלבד פגיעה במעמדו של ראש הממשלה". צפו במסמך המקורי של נתניהו ובעריכה של ח"כ חסון:

orig_e01d0b1190ff4319be9a25298081cd64

orig_5144bc0afee6480d9b9f30f45cfc762d

יואל חסון אמר בתגובה: "כבוד הוא לי לקבל ביקורת ממאסטר הפייק ניוז והזיופים נתניהו. טוב לגלות שראש הממשלה שאמור לעמוד להתמודד עם איומים בסדר גודל של איראן, חיזבאללה או חמאס, מעדיף להתמודד ראש בראש מול בדיחת טוויטר מחאתית מטעמי. ברור שנתניהו מבין שסופו הפוליטי קרוב מתמיד ולכן כל הלצת טוויטר נהפכת לאיום קיומי עבורו. גם מהלך אלים וברוטאלי זה מצדו של נתניהו, לא יעצור אותי מלפעול להחלפתו".

לאחר התפטרות נתניהו ממשרד התקשורת והעברתו זמנית לשר צחי הנגבי אמר ח"כ יואל חסון: "במקום להודיע לציבור האם הוא בוחר בשתי מדינות לשני עמים או במדינה אחת, נתניהו ממשיך לעסוק רק בהישרדות ובוחר בפתרון: משרד התקשורת לשני שרים. ראש הממשלה מנסה בכוח להשאיר שליטה במשרד התקשורת ומבקש להמשיך בניגוד העניינים בו הוא מצוי".

לדברי חסון, "יש להעביר את תיק התקשורת באופן מלא לשר שאינו נתניהו ולא נתון למרותו או פיקוחו ולא לבנות עוד קומבינה בכדי לעקוף את בג"ץ. אני קורא לשר הנגבי לא להסכים להיות עוד כלי שרת לאובססיה של נתניהו לשלוט בהכל למרות הכל. בעת הזו נדרש שר תקשורת עצמאי שלא יהיה כפוף לגחמותיו של נתניהו. המחנה הציוני לא ימשוך את העתירה עד שראש הממשלה יסיר את ידיו מתיק התקשורת באופן".

כזכור, בשבוע שעבר, בצלה של פרשה 2,000, בה נחשד נתניהו בהפרת אמונים בשל קשריו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס והחשש כי בית המשפט העליון יורה לו לעשות זאת, מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר צחי הנגבי לממלא מקום שר התקשורת למשך שלושה חודשים. נתניהו אמר את הדברים במטוס בדרכו חזרה לישראל מביקור בארצות הברית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן