המכתב של הגר"י לשר דרעי: "ידידי מזכה הרבים"

"אני שמח לקבל ברכה מהרב אריה, ידידי מזכה הרבים. תודה רבה", כתב הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל במכתבו האחרון ליו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי. "המברך יבורך מאת ה' יתברך בכל צרכיו לגוף ונפש" • צפו במכתב המלא בכתב ידו

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

בשנה שעברה, בתקופת מחלתו של הגר"י אדלשטיין זצוק"ל, הגיע יו"ר ש"ס השר אריה דרעי לבקרו בבית החולים תל השומר בו אושפז. בשל מחלתו, לא יכול היה הגר"י לדבר ונהג לכתוב את דבריו. בביקורו זה שאל דרעי בשלומו של הרב וברכו ברפואה שלמה.

הגר"י זצוק"ל כתב לו על פתק: "אני שמח לקבל ברכה מהרב אריה, ידידי מזכה הרבים. תודה רבה. המברך יבורך מאת ה' יתברך בכל צרכיו לגוף ונפש. כותב וחותם יעקב, המתגורר זמנית בפלנטה 'שיבא' איזור גן עדן".

WhatsApp Image 2017-02-23 at 16.42.39

כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום, מועצת חכמי התורה, בראשות ראש הישיבה מרן רבי שלום כהן שליט"א, פירסמה הודעת אבל מיוחדת לאחר הסתלקותו של מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל.

"מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס בנשיאות מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי ונציגיה, מבכים מרה את הסתלקותו של הגאון הצדיק רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל מזקני הרבנים ורבה הראשי של רמת השרון מזה עשרות בשנים.

"הגה"צ זצוק"ל היה חניך בתקופת לימודו בישיבת פוניבז' וזכה לעמוד בקשרי תורה עם מרן בעל ה'חזון איש' זצ"ל. לאחר פטירת אביו הגרצ"י זצ"ל מונה לשמש תחתיו כרבה של רמת השרון שם הקים את ישיבת השרון ועמד בראשה שנים רבות.

"שימש כמגדלור של תורה והשקפה, העתיר תפילות רבות לישועת הכלל והפרט, רבים השיב מעוון ורבבות היו משחרים לפתחו לקבלת עצה ותושיה.

"קרבה מיוחדת נודעה לו לבני עדות המזרח, ואף ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי, אשר קרבו וחזקו שוב ושוב להמשיך במפעלותיו למען הציבור.

"תנועת ש"ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול, ומשגרת תנחומים קמיה דאחיו הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין שליט"א ראש ישיבת פוניבז' וחבר מועצת גדולי התורה, ומן השמים ננוחם וה׳ ירפא את שבר עמו אכי״ר".

צפו בתמונות: הגר"י עם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. צילום: יעקב כהן

WhatsApp Image 2017-02-23 at 17.38.09

WhatsApp Image 2017-02-23 at 17.38.12

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן