הדיון במליאת הכנסת לווה בחילופי דברים קשים בין הנציגים הערבים לחברי הקואליציה • יו"ר 'הרשימה המשותפת' קרע את הצעת החוק והוצא מן האולם • ח"כ גליק הצביע נגד עמדת הקואליציה:"מוסיפים נפט למדורת חוסר האמון בין המוסלמים ליהודים"

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בצהרים את הצעת החוק של ח"כ מוטי יוגב להגבלת רעש מבתי תפילה, המכונה גם 'חוק המואזין'.

יוגב הגיב לאישור החוק ואמר: "אני מברך את כנסת ישראל על אישור החוק בקריאה טרומית. אין בכוונתנו לפגוע בחופש הדת אלא להביא למניעת פגיעה בשנתם של כלל אזרחי ישראל. החוק הוא חוק חברתי ונמשיך בקידומו תוך שיתוף פעולה מלא, על מנת לא לפגוע בחופש הדת מחד ומאידך לא להפריע לשנתם של אזרחי ישראל".

הדיון עצמו היה סוער ולווה בחילופי דברים קשים בין הנציגים הערבים לח"כים מהקואליציה. ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) הורחק לאחר שחבר הכנסת רוברט אילטוב צעק לעברו "תחזור לערב הסעודית", והוא השיב לו בצעקות.

ח"כ זוהיר בהלול (המחנ"צ) אמר: "הצעת החוק היא הכרזת מלחמה בין נאורים לחשוכים, מלחמה בגזענות". שייחים ורבנים התעמתו בבניין הזה ואמרו שהם נגד החוק. שוב נתניהו מאמץ, כהרגלו בקודש, את אש ההסתה כלפי המיעוט הערבי במקום להישיר עיניים לציבור הישראלי כולו ולתת תשובות על פרשיותיו המביכות".

מהומה של ממש נרשמה כאשר יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, קרע את הצעת החוק. בשל הצעד הוא הוצא מהמליאה.

לתושבי פסגת זאב נמאס מרעש המואזין • צפו במחאה המקורית שלהם

ח"כ יהודה גליק הפתיע והצביע נגד החוק ולמעשה נגד עמדת הקואליציה. "ישנם פתרונות חלופיים שלא דורשים כיפופי ידיים וכפיה באמצעות חקיקה. צר לי שגורמים פוליטיים מוסיפים נפט למדורת חוסר האמון בין הציבור המוסלמי ליהודי במדינת ישראל על מנת להרוויח קולות בקלפי", הוא הסביר..

לדבריו, "אף אחת מהאוכלוסיות לא עומדת להיעלם מהארץ הזו. מוטב היה שהבעיה היתה נפתרת בהסכמה בין הצדדים כפי שהוכח שאפשרית בעכו חיפה וערים נוספות".

בתמונות: עודה קורע את הצעת החוק ומורחק
WhatsApp Image 2017-03-08 at 13.19.33

WhatsApp Image 2017-03-08 at 13.18.49