תושבי עמונה זועמים על נתניהו: "קיבלת קרדיט להנהיג – אז תנהיג"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח למפוני עמונה שיוקם עבורם יישוב חדש לאחר הפינוי, אך בינתיים הוא מתחמק מקיום ההבטחה • הם שלחו מכתב לנתניהו, שנשאל על כך במהלך ביקורו במוסקבה והתחמק באומרו: "בואו נדבר על דברים רציניים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח לתושבי עמונה שימצא פתרון למפונים ויקים ישוב חדש. בינתיים אין התקדמות ומפוני עמונה מאבדים את סבלנותם. "כבד את המילה שלך", נכתב במכתב שנשלח לראש הממשלה על ידי המפונים. "כבר חמישה וחצי שבועות אנחנו זרוקים כמו כלבים בחדרים".

התושבים כתבו במכתב הפניה כי התרופה לחברה הישראלית היא הקמת יישוב חדש למפונים. "החברה הישראלית מאסה במראות של פינוי אנשים והריסת בתים וישובים", נכתב. "זו תהיה תרופה לציונות שספגה מכה בפינוי עמונה. במשך כל השנים כשנפל ישוב הקימו אחר תחתיו".

"כואב מאוד שראש ממשלה ועוד ראש ממשלת ימין לא עומד בהתחייבות שלו", הכריזו התושבים. "הוא אומר שהוא מחויב אבל בסוף זה לא מספיק לומר, צריך גם להראות את זה. ביבי, אנא ממך, תעשה אל תדבר. אל תמרח אותנו ואת הציבור במילים. אנחנו מרגישים שאתה מורח אותנו".

תושבי עמונה התייחסו לחשש של ראש הממשלה מן הממשל האמריקני. "הלך אובמה, הגיע טראמפ ושוב אתה חושש מהאמריקנים", כתבו. "אתה עומד בראש עם ישראל ויש לך את הכוח של העם כולו מאחוריך. קיבלת קרדיט להנהיג – תנהיג. אל תהיה מגיב, מובל – תוביל".

עמונה? "בואו נדבר על דברים רציניים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל הערב בתדרוך לעיתונאים בתום פגישתו עם נשיא רוסיה כיצד הוא מתייחס לאיומי "הבית היהודי" להצביע נגד חוק התקשורת שיזם, אם הוא לא יעמוד בהבטחתו להקים יישוב חדש למפוני עמונה.

"באתי היום לדבר על נושאים חשובים ועל הנעשה בסוריה", ענה ראש הממשלה. "בואו נדבר על דברים רציניים".

נתניהו נשאל על רקע הדיווח היום כי ראשי הבית היהודי, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, שיגרו היום מסר ללשכת רה"מ ובו הודיעו כי הם רואים עצמם משוחררים מתמיכה בהצעת החוק שתעניק לו שליטה על התקשורת המשודרת, כל עוד נתניהו אינו מקיים את הבטחתו ומורה על תחילת הקמת היישוב החלופי למפוני עמונה.

בבית היהודי שוררת מורת רוח רבה על העיכוב בתחילת הבנייה, עליה התחייב נתניהו בכתב למפונים ולמפלגת הימין המייצגת אותם. הצידוק לדחייה הוא טענתו של נתניהו כי אין להתחיל כרגע בבניית יישוב חדש בשטחים, כל עוד לא הושגו הבנות והסכמות עם הממשל החדש בוושינגטון. האולטימטום בנושא חוק התקשורת הוא רק סנקציה אחת שבכוונת בנט ושקד לנקוט בתקופה הקרובה, על מנת לאלץ את נתניהו להורות על בניית היישוב החלופי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן