צילום: פלאש 90

לאחר ההתפטרות: גוברת המתיחות בין הסיעות החרדיות לקואליציה

דרעי החרים את ישיבת הממשלה וראשי הסיעות החרדיות לא ישתתפו בישיבת ראשי סיעות הקואליציה. הסיבה: גרירת הרגליים בנושא חוק המרכולים • אייכלר: "אם חילולי השבת יימשכו - הממשלה תיפול". ביטן: "אם החרדים רוצים - שיפרשו"


בוידאו: ליצמן פונה לאזרחי ישראל

בצל התפטרותו של ליצמן מתפקידו כשר הבריאות גוברת המתיחות בין ראשי הקואליציה לנציגים החרדים. בש"ס וב'יהדות התורה' זועמים על מה שהם מכנים "גרירת הרגליים" סביב חוק המרכולים. מהסיבה הזאת, כצעד הרתעתי ראשון, הוחלט להחרים את ישיבת ראשי סיעות הקואליציה אחר הצהרים.

בנוסף, שר הפנים, אריה דרעי, החרים הבוקר את ישיבת הממשלה מאותה הסיבה.

"זו תחושה קשה שמדינת ישראל לא השכילה לשמור על שר בריאות מצויין כמו הרב ליצמן", אמר ח"כ ישראל אייכלר בראיון ל'קול ברמה'. הוא הוסיף: "שבת יצאה בחמש בערב, אילו רצו להתחשב בקדושת השבת יכלו לעשות את העבודות מחמש בערב עד שש בבוקר. צמד השרים כ"ץ מתעללים בשבת".

//www.jdn.co.il/video/911996

"אילו ימשכו חילולי השבת הקואליציה תגיע לסוף דרכה", הבהיר אייכלר.

יצוין כי החרפת הטון מגיעה גם מכיוונם של בכירי הליכוד. יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, אמר הבוקר בראיון ל'קול חי': אם החרדים רוצים לפרוש שיפרשו. יש דברים שאנחנו מסוגלים לספק ויש דברים שלא. אם הדרישה תהיה סגירה טוטאלית זה בלתי אפשרי".

לדבריו, "אם דרעי וגפני יידרשו ביטול מוחלט של העבודות בחסות הממשלה – הממשלה תיפול…עמדנו בהסכם הקואליציוני כמו שצריך, גם לליכוד יש ציבור מסורתי וחילוני. הנושא של הרכבת עשינו הרבה דברים: להפחית את העבודות, להזיז חלק מהעבודות בלילה, חלק באמצעות גויים. אנחנו באים הרבה לקראת המפלגות החרדיות, אם זה לא מספיק להם שיעשו מה שהם מבינים".

//www.jdn.co.il/breakingnews/911970
//www.jdn.co.il/breakingnews/912088

4 תגובות

ליצמן.בשמחה וששון!!!

אנו אזרחים ישראלים והממשלה צריכה לכבד הדברים שבנפשנו שעליהם אנו חיים-השבת-זה תרבותינו וקרבת ה'

התחושה קשה בעם ישראל.ממש מאוד קשה

יישר כח חילכם לאורייתא
תמשיכו להילחם למען השבת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן