שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע למרכול פתוח בשבת באשדוד ותקף את הראשל"צ הגר"י יוסף שלדבריו לא יוזמן למסור שיעורים לחיילים. ליברמן הגיע כשהוא מלווה כמובן במאבטחים ורכבי שרד מטעם המדינה

בזמן שהעיר אשדוד מתמודדת בימים אלו עם מחלוקות פנימיות וטענות של קבוצת חילונים על שבירת הסטטוס קוו בכל נושאי השבת, בחר שר הביטחון ויו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן לנצל את המצב הרגיש בכדי להגיע, דווקא בשבת, כשהוא מלווה ברכבי שרד ומאבטחים מטעם המדינה, למרכול פתוח.

ליברמן לא הסתפק בביקור יחצני במרכולים הפתוחים בשבת, ובחר לתקוף את הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף שלדבריו לא יוזמן לטקסים צבאיים מאחר והעניק גיבוי למאבק של רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו נגד שירות צבאי משותף.

שר הביטחון אמר כי "מי שאומר שלחוק המרכולים אין שום משמעות טועה ומטעה. לחוק המרכולים לצערי יש משמעות מרחיקת לכת. אנחנו רואים באשדוד את ההשפעה. עד לאחרונה חיו באשדוד בהרמוניה, ועכשיו העיר מפולגת ואני מקווה שזה לא יקרה בערים נוספות. הפילוג הזה פוגע בחוסן הלאומי. כל הסיפור הזה פשוט יוצר פה מתח מיותר, חיכוך מיותר לגמרי. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לראות חברה ישראלית מפולגת".

ליברמן גם תקף את הרבנים שהביעו ביקורת על צה"ל ואמר "לא הרב ראשי, ולא הרב אבינר, ולא הרב אליהו ישתתפו בטקסים של צה"ל וממשלת ישראל – עד שלא יחזרו בהם. כך הנחיתי. זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית".