במטרה לקדם את השלום הישראלי-פלסטיני, שליח מטעם נשיא צרפת הגיע לאזור ונפגש עם בכירים בשני הצדדים • הסיבה: ועידת מנהיגים שצפויה להתקיים בעוד כשבועיים • בנוסף: משלחת ישראלית ביקרה בצ'אד לקראת חידוש היחסים

נשיא צרפת עמנואל מקרון שיגר השבוע שליח מיוחד מטעמו לשיחות בירושלים וברמאללה, בנושא תהליך השלום הישראלי-פלסטיני, כך פורסם הערב ב'ערוץ 10'.

השליח מטעמו של מקרון, הוא סגן היועץ לביטחון לאומי בארמון האליזה אורליאן לה-שבאליה, הנחשב לאחד האישים המקורבים ביותר לנשיא צרפת, שנפגש בירושלים עם סגן היועץ לביטחון לאומי איתן בן דוד וכן ברמאללה עם בכירים פלסטינים ובראשם מזכיר הוועד הפועל של אש"ף סאיב עריקאת.

על פי הדיווח, אחת הסיבות המרכזיות להגעתו לאזור, היא ועידת המנהיגים שצפויה להתקיים בפריז בעוד כשבועיים ובה ישתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיא רוסיה פוטין ומנהיגים נוספים. בהתאם לכך, מקרון מעוניין לבחון כיצד ניתן יהיה לשלב את הנושא הישראלי פלסטיני בוועידה. שליחו של מקרון, לה-שבאליה, העלה את ההתלבטות והצדדים בפגישותיו באזור וביקש לשמוע את התייחסויות הצדדים.

בנוסף לדיווח זה, עוד פורסם ב'ערוץ 10', כי משלחת ישראלית בכירה ביקרה בשבועות האחרונים בצ'אד לקראת אפשרות של הודעה קרובה על חידוש היחסים בין המדינות, כשבראש המשלחת עמד בכיר במטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה שמכונה "מעוז". צ'אד היא ‏רפובליקה מוסלמית גדולה במרכז אפריקה, שניתקה את יחסיה עם ירושלים לפני יותר מְארבעים שנה, בשל לחץ מצד מדינות ערב.