נסראללה מאיים על ישראל: "כאשר אתם הורגים לוחם שלנו – אנו נהרוג את אחד מהחיילים שלכם"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס למתיחות בגבול לבנון והזהיר כי מטרתו היא לשמר את מאזן ההרתעה. זאת אחרי התקרית בשבוע שעבר, שבה פתחו באש אנשי ארגונו לעבר כוח צה"ל, ובתגובה הותקפו מטרות בלבנון. "בסופו של דבר החיילים יצאו מהמחבוא, נפגוש אותם ונממש את התגובה שלנו" - אמר

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא היום (ראשון) נאום ובו איים שהארגון מתכוון להרוג חייל צה"ל בתגובה לחיסול פעיל חיזבאללה שיוחס לישראל: "אנו רוצים לייצר משוואה. כאשר אתם הורגים לוחם שלנו – אנו נהרוג את אחד מהחיילים שלכם". נסראללה גם לעג לצה"ל, שלדבריו נבהל מכל תזוזה בגבול, ואף הוסיף ש"הצבא הישראלי מחביא את חייליו כמו עכברים".

"אנחנו מחויבים לייצר את מאזן ההרתעה מול ישראל", אמר חסן נסראללה בתחילת נאומו. "ישראל עומדת על רגל וחצי מהגבול הימי ולכל אורך הגבול עם לבנון ועם סוריה. היא ביטלה את הסיורים באופן מוחלט, פרסה כיפת ברזל. אמש ראיתי בטלוויזיה את הרובוט עם הבובה כדי לגרור אותנו לתגובה – אלה צעדים שננקטים מזה כמה שבועות – מול האיום של חיזבאללה צה"ל עומד על רגל וחצי".

"אנחנו לא ממהרים להגיב", אמר היום נסראללה. "בסופו של דבר החיילים (הישראלים) יצאו מהמחבוא שלהם, נפגוש אותם ונממש את התגובה שלנו. הבית שנפגע בדרום לבנון, אנחנו לא נשכח את זה, הכול רשום אצלנו. אנחנו לא מפחדים מאיומי נתניהו וגנץ. אנחנו לא ממהרים, נחכה יום, יומיים, חודש"

לדברי נסראללה, ארגונו מחויב בשימור מאזן ההרתעה עם ישראל, אך לא מחפש עימותים לאורך הגבול כי "זה מה שישראל רוצה". לטענת נסראללה, ישראל הבעירה את השטח כדי לגרור את חיזבאללה לחילופי אש ש"שישפכו לשווא את דם השהידים שלנו".

"אם הם מרגישים בתנועה חשודה", המשיך נסראללה, "מתעוררת אצלם בהלה. היום אני רוצה להיות ברור: אם היינו רוצים להגיב רק כדי להעלות את המורל היינו עושים זאת כבר ביום הראשון. היינו יכולים לשגר טילים על מוצבים ולהפיץ את התמונות בתקשורת בלי שאף חייל נהרג ונפצע, ובזה נגמר העניין. אבל לא זאת המטרה שלנו: לא להישג הסברתי ומורלי אנחנו שואפים. אנו רוצים לייצר משוואה – כאשר אתם הורגים לוחם שלנו, אנו נהרוג אחד מהחיילים שלכם".

2 תגובות

מישהו מוכן כבר לסתום לו את הפה עם טיל ?!

אז מתי מגיע מאיראן המשלוח הבא של אמוניום חנקתי ?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו