צילום: עמוס בן גרשון/לע״מ

ישראל תכריז בקרוב על פתיחת נציגויות זמניות באיחוד האמירויות

בישראל מתכוונים למנות נציגים רשמיים לארבעת הנציגויות החדשות של ישראל: במרוקו, באבו דאבי, בדובאי ובבחריין. איתן נאה, שגריר ישראל לשעבר בטורקיה, ישמש ממונה זמני על הנציגות הישראלית באבו דאבי, שבהמשך תהפוך לשגרירות

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

בישראל מתכוונים למנות נציגים רשמיים לארבעת הנציגויות החדשות של ישראל: במרוקו, באבו דאבי, בדובאי ובבחריין. הבוקר (שלישי) פורסם כי איתן נאה, שגריר ישראל לשעבר בטורקיה, ישמש ממונה זמני על הנציגות הישראלית באבו דאבי, שבהמשך תהפוך לשגרירות – כך דווח ב'כאן'.

נאה צפוי להגיע לאבו דאבי בימים הקרובים ולהתחיל בתפקידו, והוא למעשה הישראלי הראשון שיכהן בסטטוס דיפלומטי מלא וגלוי באמירויות אחרי נרמול היחסים. ההערכה היא שימלא את התפקיד במשך כמה חודשים עד שימונה שגריר קבוע. נאה היה שגריר ישראל בטורקיה בין 2016 ועד מאי 2018. אז גורש משם כאקט מחאה מצד טורקיה על מותם של עשרות פלסטינים בעימותים עם צה"ל בגבול עזה.

התכנון הוא להקים באבו דאבי את אחת השגרירויות הישראליות הגדולות בעולם, שבנוסף למשרד החוץ תכלול גם משרדי ממשלה נוספים. משרד החוץ פנה למשרדי הממשלה והציע למי שרוצה לשלוח נציג מטעמו.

לקונסוליה בדובאי מונה לממונה זמני דיפלומט אחר שכבר נמצא שם. הנציגים באיחוד האמירויות יטפלו בהקמת השגרירות והקונסוליה הכללית, וגם יעניקו סיוע לחברות ישראליות ולאזרחים ישראלים, ויטפלו בהנפקת אשרות. בעוד כשבועיים צפויה להיפתח מחדש גם הנציגות הישראלית ברבאט, בירת מרוקו, שתפעל כמשרד קישור דיפלומטי, לאחר חידוש היחסים בין שתי המדינות לפני כחודש.

גם בחריין ואיחוד האמירויות מתכוונות לפתוח שגרירויות בישראל. עבור בחריין זה לא מובן מאליו, לישראל יש 103 נציגויות בחו"ל, לבחריינים יש רק כ-40.

בישראל מעריכים כי בקרוב מדינות נוספות יכריזו על כינון יחסים דיפלומטיים עמה. בין השמות שמוזכרים נמצאות עומאן שבמפרץ הפרסי, ואפילו סעודיה. כמו כן, מתקיימים מגעים עם מדינות מוסלמיות באפריקה ובאסיה לגבי יצירת קשרים הדדיים, ובהן ניז'ר, מאלי, ג'יבוטי, מאוריטניה ואיי קומורו שבאפריקה. גם אינדונזיה, פקיסטן, ברוניי, בנגלדש והאיים המלדיביים הוזכרו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן