פופמאו עם בכירי ממשלת סודאן. צילום: מחלקת המדינה

סודאן חתמה על הצטרפותה להסכמי אברהם עם ארה"ב

נציגי ממשלת סודאן חתמו היום על הצטרפות ל"הסכמי אברהם" עם ארצות הברית. במעמד החתימה השתתף שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין, ונציג רשמי של ממשלת סודאן. שר האוצר האמריקני: "החתימה תעניק לסודאן הזדמנויות כלכליות רבות"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

סודאן חתמה היום (רביעי) על הצטרפותה ל"הסכמי אברהם" עם ארצות הברית. במעמד החתימה השתתף שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין, שהגיע למדינה, ונציג רשמי של ממשלת סודאן. שר האוצר האמריקני: "החתימה תעניק לסודאן הזדמנויות כלכליות רבות".

שר המשפטים הסודאני, נסר א-דין עבד אל-בארי, אמר במעמד החתימה כי ארצו מברכת על ההתקרבות הגדולה בין ישראל למדינות האזור ועל תחילת היחסים הדיפלומטיים עמה.

בתקופה האחרונה הנחה שר החוץ גבי אשכנזי הנחה לפתוח בגישושים מול טורקיה כדי לברר את מידת רצינות כוונותיו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן בכל הנוגע לשיפור היחסים עם ישראל – כך אמרו שני גורמים בכירים בירושלים שצוטטו ב'וואלה'. על פי הדיווח של ברק רביד, אשכנזי אף כינס דיון בנושא היחסים עם טורקיה בו השתתפו בכירי משרד החוץ, יועצו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן היועץ לביטחון לאומי ראובן עזר וכן נציגי משרד הביטחון והמוסד.

הדיון התכנס בעקבות שורה של איתותים שהגיעו לישראל מכיוונה של טורקיה בשבועות האחרונים, האחרון שבהם היה התבטאות פומבית של ארדואן בשבוע שעבר בדבר רצונו לשפר את היחסים. עוד דווח כי במשך כמה שבועות לא ידעו בירושלים אם לקחת ברצינות את המסרים הטורקיים. למשל, פרסומים על כך שטורקיה מינתה שגריר חדש בתל אביב. במשרד החוץ בדקו אם הדבר נכון, אך כל הבדיקות העלו כי האדם ששמו צוין בפרסומים לא מונה.

גורם ישראלי בכיר אמר שההתבטאות של ארדואן ביום שישי האחרון הפכה כמה מסימני השאלה לסימני קריאה והביאה להחלטה של אשכנזי לכנס דיון בנושא היחסים עם טורקיה עם נציגים מכל משרדי הממשלה הרלוונטיים. בדיון הוחלט להשתמש בערוצים שונים שיש לישראל מול טורקיה כדי לגשש ולברר אם ארדואן אכן מוכן לשנות גישה כלפי ישראל. עם זאת, בשלב זה הוחלט כי ישראל לא תגיב באופן רשמי ופומבי להתבטאויותיו.

דובר משרד החוץ ליאור חייט סירב להתייחס לדברים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן