נתניהו נפגש עם שר האוצר האמריקני: "ההסתערות על הקפיטול מחפירה"

במהלך הפגישה אמר נתניהו כי "ההסתערות על בניין הקפיטול בוושינגטון הייתה מחפירה ויש לגנותה בכל תוקף. אין לי ספק שהדמוקרטיה האמריקנית תיגבר - כפי שקרה תמיד. אדוני המזכיר מנוצ'ין, ברוך שובך לירושלים יחד עם הצוות המצוין שלך. היית פה לאחרונה באוקטובר"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם מזכיר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ׳ין בלשכת רה"מ בירושלים. ראש הממשלה אמר: "במשך דורות, הדמוקרטיה האמריקנית היוותה מקור השראה לעולם ולישראל. הדמוקרטיה האמריקנית תמיד היוותה מקור השראה עבורי. התפרעות אלימה היא ההפך הגמור של הערכים שאמריקנים וישראלים מקדשים".

"ההסתערות על בניין הקפיטול בוושינגטון הייתה מחפירה ויש לגנותה בכל תוקף. אין לי ספק שהדמוקרטיה האמריקנית תיגבר – כפי שקרה תמיד. אדוני המזכיר מנוצ'ין, ברוך שובך לירושלים יחד עם הצוות המצוין שלך. היית פה לאחרונה באוקטובר כאשר ליווית את שר האוצר של איחוד האמירויות באירוע היסטורי של ממש, הביקור הרשמי הראשון של בכיר אמירתי בישראל".

"אני יודע שהפעם אתה מגיע אלינו אחרי ביקור מוצלח בחרטום, שבמהלכו הצטרפה סודן רשמית להסכמי אברהם. אני מודה לנשיא טראמפ ולכולכם בממשל האמריקני על כל מה שעשיתם וממשיכים לעשות למען השלום. יצרתם שינוי אמיתי ופריצות דרך רבות כשצירפתם את איחוד האמירויות, בחריין, מרוקו וסודן אל מעגל השלום. אין בלבי ספק שמדינות ערביות ומוסלמיות נוספות יצטרפו בעקבותיהן".

נתניהו הוסיף: "אני רוצה גם לשבח את מדיניות "מקסימום הלחץ" על איראן. תחת הנהגתך, משרד האוצר האמריקני שיחק תפקיד חשוב בהטלת סנקציות על המשטר האיראני ואכיפתן. אני מודה לך על מעורבותך האישית בתכנית חשובה זו. יש להמשיך אותה כדי למנוע מאיראן להמשיך במסע התוקפנות והטרור שלה ברחבי האזור, וכדי למנוע ממנה להשיג ארסנל גרעיני.

"אם פשוט נחזור להסכם הגרעין עם איראן, מה שיקרה, ואולי כבר קורה, הוא שמדינות רבות נוספות במזרח התיכון יזדרזו להתחמש בנשק גרעיני. זה סיוט, זאת שגיאה ואסור שזה יקרה. אדוני המזכיר, הייתה לנו הזדמנות לשוחח. אנו רואים עין בעין בנושא זה ובנושאים רבים אחרים. אני מצפה לשיחה אחרונה איתך לפני שתשוב לארה"ב, ואני מודה לך שוב על ידידותך המופלאה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן