מזכיר המדינה: "נעודד מדינות נוספות לחתום הסכמי שלום עם ישראל" • צפו

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם אמר כי "יש לנו לעתים דעות שונות, אבל הקשר החזק והברית האיתנה בין ישראל לארה"ב - לעולם לא תישבר" • תמיכה דו מפלגתית: מנהיגי הרוב והמיעוט בסנאט, דמוקרטי ורפובליקני, השתתפו באירוע לכבוד מדינת ישראל

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם


שגריר ישראל בארצות הברית ובאו"ם גלעד ארדן ציין באירוע יום העצמאות הווירטואלי שערכה שגרירות ישראל בוושינגטון את הברית האיתנה בין ישראל לארצות הברית.

באירוע נשאו דברים מזכיר המדינה של ארה"ב אנתוני בלינקן והנהגת הסנאט האמריקאי משתי המפלגות: מנהיג הרוב הדמוקרטי הסנטור צ'אק שומר ומנהיג המיעוט הרפובליקני הסנטור מיטש מקונל. באירוע השתתפו גם הדיפלומטים הישראלים מכל רחבי ארצות הברית.

"אמנם יש לנו לעתים דעות שונות, אבל הקשר החזק והברית האיתנה בין ישראל לארצות הברית – לעולם לא תישבר", אמר השגריר גלעד ארדן בהתייחס לערכים המשותפים בין ישראל לארה"ב.

השגריר ארדן התייחס לשינויים הגיאו-פוליטיים במזרח התיכון ואמר: "יש לנו כיום הזדמנות להרחיב את מעגל השלום ולעצב מחדש את המזרח התיכון על ידי העמקת שיתופי  הפעולה עם כל המדינות שחתומות על הסכמי אברהם ומדינות נוספות באזור. בכוונתי לעבוד בשנה הקרובה יחד עם הממשל האמריקני כדי להרחיב את מעגל השלום בכל דרך אפשרית ואני בטוח שיהיו עוד מדינות באזור שיבחרו בדרך של שלום ודו-קיום עם ישראל. עם-זאת, יחד עם ההזדמנויות הללו, אנו מתמודדים עם משטרים קיצוניים, במיוחד איראן, וקבוצות הטרור הרצחניות בהן הם תומכים".

מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן בירך את הצופים בעברית ליום העצמאות והוסיף: "לכבוד יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל,  אנו מצדיעים לכם על הנחישות, הגבורה וכוח ההמצאה שאפשרה למדינתכם לעמוד איתנה  ומשגשגת לאורך שנותיה".

מזכיר המדינה בלינקן המשיך והדגיש את הקשר החזק בין ארה"ב לישראל: "מחויבותה של ארה"ב לישראל חקוקה בברזל וביחד אנו עובדים על מנת לחזק את כל ההיבטים בשותפות הזו, בדיוק כפי שעשינו מאז שארה"ב הכירה לראשונה במדינת ישראל בשנת 1948".

בלינקן גם התייחס בדבריו להרחבת מעגל השלום במזרח התיכון ואמר: "ארצות הברית מברכת ותומכת בהסכמי הנורמליזציה האחרונים. אנו נמשיך לעודד מדינות נוספות לנרמל את יחסיהן עם ישראל ונחפש הזדמנויות נוספות להרחבת שיתוף הפעולה בין מדינות האזור. כתוצאה מכך אני מצפה שקבוצת המדינות החברות של ישראל תגדל אף יותר בשנה הקרובה".

במסר ברור של תמיכה דו-מפלגתית בישראל מנהיג הרוב בסנאט צ'אק שומר ומנהיג המיעוט בסנאט מיטש מקונל בירכו גם-כן באירוע והדגישו את הברית בין ישראל לארה"ב. מנהיג הרוב צ'אק שומר: "הסנאט של ארצות הברית ימשיך לעמוד לצד ישראל ולחזק את הברית ארוכת השנים במטרה לפעול יחד לבניית עתיד בטוח ומשגשג לשתי מדינותינו. כל עוד אני מנהיג הרוב בסנאט, היחסים החמים והקרובים בין ישראל לארצות הברית יישמרו".

מנהיג המיעוט מיטש מקונל: "אני מקווה שהיום החגיגי הזה ישמש כהשראה למנהיגים בישראל, בארה"ב ובעולם כולו. אני אעשה כל שביכולתי כדי לוודא שארצות הברית תמשיך לעמוד איתנה לצד ישראל בין אם ברגעים היסטוריים וחגיגיים  של הישגים ובין אם ברגעים בהם אנו מתמודדים עם אתגרים משותפים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture