בתגובה להתנגדות הבית הלבן לתוספת התקציב של הקונגרס טוען ראש הממשלה כי מדובר בוויכוח פנימי בין הקונגרס לבית הלבן על גודל התוספת השנתית לתכנית ההגנה מפני טילים

לאחר הדיווחים הבוקר, מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בשל ריבוי הפרסומים המוטעים מבהירה לשכת ראש הממשלה, כי אין כל קיצוץ בסיוע האמריקני", על פי ההודעה, "מדובר בוויכוח פנימי בין הקונגרס לבית הלבן על גודל התוספת השנתית לתכנית ההגנה מפני טילים".

"ראש הממשלה נתניהו פועל לעגן תוספת זו כחלק מהדיונים על הסכם הסיוע ל-10 השנים הבאות. הסיוע הביטחוני להגנה מפני טילים, לא רק שלא יקוצץ אלא יוגדל. הניסיון להפוך את הדיאלוג עם ארה"ב לכלי ניגוח פוליטי ישראלי איננו ראוי, וכל ביטויי הפאניקה אינם במקומם".

הבוקר דווח כי מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה הלילה כי הממשל החליט להטיל וטו על החלטת הקונגרס מהחודש שעבר על הגדלת הסיוע הביטחוני לישראל בתוכנית ההגנה מפני טילים, המופרדת מחבילת הסיוע הכוללת שמעניק הממשל לישראל.

מדובר בתוספת תקציבית של 445 מיליון דולר שדרשה ישראל מעבר להצעת הנשיא אובאמה, כחלק מההיערכות להגנה על גבולותיה עם ההתפתחויות השונות באזור.

בבית הלבן תקפו הלילה את ההחלטה והבהירו כי "אם ינסה הקונגרס לקדם את ההצעה שאושרה עלול הנשיא אובמה להטיל וטו על ההחלטה", יצויין כי בעצם ההעברת ההחלטה בקונגרס אושרו עבור מדינת ישראל תוספות תקציב בסכום כולל של כ-600 מיליון דולרים כאשר 270 מתוכם יועדו למטרות מחקר ופיתוח, 62 מיליון דולרים להמשך פיתוח מערכת כיפת הברזל כפי שהתחייב הנשיא ויתר התקציב למערכות הגנה נוספות כגון מערכת "שרביט קסמים" וטיל ה"חץ".

בשדולה היהודית איפא"ק הביעו מורת רוח מההחלטה וציינו בהודעה שפרסמו כי הם "מאוכזבים עמוקות מהודעת הממשל שביקרה את החלטת ועדת ההקצבות הביטחוניות לתקצב את שיתוף הפעולה להגנה מפני טילים בין ארצות הברית וישראל", לשון ההצהרה.