בישיבת הממשלה השבועית אמר ראש הממשלה כי ישראל מפעילה אמצעים שונים ומגוונים על מנת להלחם בטרור, כולל אמצעים שלא הופעלו בעבר • נתניהו שב על התחייבותו לחיזוק ההתיישבות

בפתח ישיבת הממשלה השבועית אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אנחנו במאבק מתמשך נגד הטרור. במאבק הזה היו עליות וירידות. אנחנו מפעילים אמצעים מגוונים רבים, כולל אמצעים תקיפים שלא הפעלנו בעבר".

נתניהו פירט: "המכלול הזה כולל כתר על כל נפת חברון, שבע מאות אלף איש; שלילת כל היתרי העבודה מהכפר בני נעים, הכפר שממנו יצאו ששה מפגעים; תגבור כוחות מסיבי, תוספת של שני גדודים עם דגש לפעולה לאורך הצירים; חקירה אוטומטית של כל בן משפחה של מרצח או מפגע ועצירתם בהתאם למעורבותם".

לסיכום הצהיר, "מאמץ מיוחד לחיזוק היישובים – אנחנו נביא תכנית מיוחדת לקריית ארבע בישיבת הממשלה הבאה; וההנחיה שלי לשרים היא לאגד ולעגן אמצעים בכל המשרדים כדי לעזור ליישובים ביהודה ושומרון. אנחנו נותנים גיבוי מלא לצה"ל, לשב"כ ולזרועות הביטחון".

קרא בנושא

שורת החלטות בישיבת הקבינט שהתכנסה אל תוך הלילה

עוצר, מעצרים וגירוש בני משפחה: תכנית בנט למלחמה בגל הטרור

נתניהו ניחם את משפחת אריאל: "הקשיב לנו, אך לא הבטיח דבר"

בהמשך דבריו עדכן ראש הממשלה: "אני יוצא מחר לביקור היסטורי באפריקה, אחרי עשרות שנים שראש ממשלה לא היה שם. אני אפגוש שבעה ראשי מדינה באוגנדה עם הגיעי לשם לפסגה מיוחדת עם מדינות מזרח אפריקה. יש כאן כניסה מחודשת של ישראל ליבשת אפריקה. יש שם חמישים וארבע מדינות. בכוונתנו לחזור לאפריקה כשם שאפריקה חוזרת לישראל. יש לכך השלכות חשובות מאוד בגיוון הבריתות הבינלאומיות שלנו והיחסים הבינלאומיים שלנו שהולכים ומתרחבים למעצמות לאסיה, לרוסיה, לאמריקה הלטינית וכמובן עכשיו, ליבשת אפריקה".