לאחר שקרא למנהיגי העולם להזמין אותו לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, החליט נתניהו לסרב להזמנה כזו מצרפת בטענה כי ישראל מוכנה לפגישה רק ללא תנאים מוקדמים ולא כחלק מיוזמת השלום הצרפתית

ישראל החליטה לדחות את ההזמנה של נשיא צרפת פרנסואה הולנד לקיים פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בעוד שבועיים בפריז, כחלק מיוזמת השלום הצרפתית.

ברק רביד ציטט באתר הארץ פקיד בכיר במשרד החוץ שאמר כי ישראל העבירה את המסר לצרפת והדגישה כי בהתאם להתנגדותה ליוזמת השלום הצרפתית באופן כללי, היא גם מתנגדת לקיום מפגש בין נתניהו לאבו מאזן שיהיה קשור לפסגת שרי החוץ המתוכננת בפריז.

"די ברור שזה ניסיון לגרום לנו לקבל את המסגרת של יוזמת השלום הצרפתית", אמר הפקיד הבכיר, "אנחנו מוכנים לפגישה עם עבאס ללא תנאים מוקדמים ולא כחלק מיוזמת השלום הצרפתית. אם הצרפתים מעוניינים לארח, מדוע לא הזמינו אותנו יום לפני מפגש שרי החוץ או חודש אחרי המפגש".

נתניהו קרא למנהיגי העולם: תקראו לי ולאבו מאזן לפגישה אצלכם

העיתונים הצרפתיים לה-מונד ולה-פיגארו דיווחו אמש כי הנשיא הולנד מעוניין לכנס ב-21 בדצמבר פסגת שרי חוץ בפריז שתעסוק בקיפאון בתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, כחלק מיוזמת השלום אותה השיקה צרפת בתחילת השנה. מדובר בכינוס המשך למפגש שרי החוץ שהתקיים בפריז בנושא בתחילת חודש יוני.

ישראל כבר הודיעה לצרפת לפי כמה שבועות כי היא מתנגדת לכינוס פסגת שרי החוץ וכי אם זו תתקיים היא אינה מתכוונת להשתתף. לפיכך החליטו הצרפתים לקיים את האירוע ללא נציגי ישראל והפלסטינים ולהזמין את המנהיגים משני הצדדים למפגש משולש עם הנשיא הולנד מיד לאחר מכן.

על פי הדיווח בעיתון הארץ, הצרפתים מבינים שמערכת היחסים בין ישראל לפלסטינים לא מאפשרת חידוש של המו"מ הישיר בעת הנוכחית, ולפיכך רוצים לנצל את המפגש המשולש כדי להציג לנתניהו ולעבאס את מסקנות פסגת שרי החוץ ואת ההצעות והרעיונות שהועלו בה מצד הקהילה הבינלאומית.