אבסורד: האם הממשלה תאשר דה-פקטו חרם על ההתנחלויות?

הממשלה צפויה לאשר היום את הסכם הסחר שחתם רה"מ עם ממשלת סין, במסגרתו יגויסו אלפי עובדים סיניים לענף הבניה. אלא שאחד מסעיפי ההסכם כבר גורם למחאה בימין: "הסכם הסחר עם ממשלת סין עושה הפרדה בין אפרת לחולון ובין שילה לבת ים"

ממשלת ישראל צפויה לאשר היום את הסכם הסחר עם סין, הסכם אותו חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בביקורו האחרון במדינה הענקית. במסגרת ההסכם יגויסו אלפי עובדים סינים לענף הבנייה וענפים נוספים. אלא שאחד מהסעיפים בהקשר הזה גורם לתרעומת רבה בימין, היות והוא מאשר דה פקטו סוג של חרם על ההתנחלויות.

בסעיף המדובר נכתב כך: "שני גופי היישום מסכימים לנקוט את הצעדים הדרושים כדי להבטיח יישום מהיר של הליך הגיוס. גופי היישום מסכימים לנקוט צעדים סבירים כדי להגן במשותף על ביטחונם האישי של העובדים הסינים במהלך תקופת ההעסקה שלהם בישראל. למטרה זו, מוסכם כי עובדים סינים המגויסים במסגרת נוהל יישום זה יעבדו באזורים בישראל המיועדים ומוסכמים על ידי הצדדים להסכם מעת לעת".

המשמעות: ממשלת ישראל מתחייבת שהעובדים הסינים לא יעבדו בהתנחלויות אלא רק "באזורים בישראל המיועדים ומוסכמים על ידי הצדדים להסכם מעת לעת".

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, אמר בתגובה: "מצוקת הדיור איננה פוסחת על היישובים ביהודה ושומרון. לצערנו הסכם הסחר עם ממשלת סין עושה הפרדה בין אפרת לחולון, בין שילה לבת ים. ההבחנה הזו, פוגעת באזרחים ישראלים שווה זכויות, ותגרום לעיכובים נוספים בבנייה החוקית ביו"ש שממילא מתעכבת פעם אחר פעם בגלל אירועים ביטחוניים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *