צילום: פלאש 90

ביטן תוקף את השב"כ: "פחדנים שרוצים לחזור הביתה בשלום"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן תקף את ההחלטה להסיר את המגנומטרים מהר הבית, וטען כי שיקולי שב"כ נובעים מפחדנות. דבריו זכו לביקורת חריפה ואף לשכת נתניהו התנערה מדבריו: "ראש הממשלה מגבה את ראש השב"כ ואנשיו"

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) תקף היום (ה') את שירות הביטחון הכללי בעקבות המלצותיו להסיר את המגנומטרים בהר הבית, וכינה אותם "פחדנים".

בריאיון לגל"צ, הגן ביטן על החלטתו של נתניהו לקבל את המלצות השב"כ. "אני אומר את זה במפורש, בכל ההמלצות הם רוצים לחזור הביתה בשלום", אמר ביטן.

לדבריו, השינוי בעמדתו של נתניהו נבע גם מהמשבר עם ירדן סביב התקרית בשגרירות, שלטענתו "הכניס אלמנט חדש למשוואה".

באופוזיציה תקפו בחריפות את דבריו של ביטן. ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) אמר כי "מלך ירדן זועם, המוני מוסלמים חוגגים על ההר, כישלון אחר כישלון של בנימין נתניהו, ויו"ר הקואליציה ביטן מצא את הקרבן התורן הבא: השב"כ".

לדבריו, "הכפשת שירות הביטחון הכללי היא חציית קו אדום ופגיעה חמורה ביותר כלפי הלוחמים האלמונים המגנים על אזרחי ישראל יום ולילה מסביב לשעון, באחריות ובמקצועיות רבה. על נתניהו לצאת בהתנצלות ובגינוי ברור כנגד דבריו של יו"ר הקואליציה".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר כי "לא ייתכן שיו"ר הקואליציה יקרא לאנשי השב"כ שמגינים על חיינו 'פחדנים'. נתניהו צריך להעמיד אותו על מקומו".

חבר מפלגתו וראש השב"כ לשעבר יעקב פרי אמר כי "דבריו של ביטן הם חרפה. הודות לכוחות הביטחון אנו יכולים לישון בלילות, ולצאת כנגדם זו אמירה בעלת אופי מסוכן. אני קורא ליו"ר הקואליציה לחזור בו מאמירותיו".

מלשכת נתניהו נמסרה החליטו להתנער מדבריו של ביטן וגיבוי את יו"ר שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן.

"שירות הביטחון הכללי הוא ארגון מודיעין מסכל מהטובים בעולם, שמוביל בהצלחה את חזית הלחימה בטרור", נמסר.

"חיי ישראלים רבים ניצלו בשל פעולות הסיכול הרבות שבוצעו על ידו בשנים האחרונות. העמדות של שב"כ שהוצגו לדרג המדיני, מבוססות על מידע מודיעיני, הערכות מצב וניתוח אסטרטגי של הזירות השונות. ראש הממשלה מגבה את ראש השב"כ נדב ארגמן ואנשיו ודוחה את ההתקפות עליהם".

2 תגובות

דוד, העם אתך !

על איזה עם אתה מדבר?????!!!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן