מתווה טראמפ: ישראל תוותר על ארבע שכונות ערביות במזרח ירושלים

היום שאחרי ביטול הסכם הגרעין וההעברת השגרירות: במערכת המדינית נערכים להצגת תוכנית השלום של טראמפ למזרח התיכון שאמורה לכלול, ע"פ דיווח ב'מעריב', דרישה אמריקנית לוויתור על 4 שכונות במזרח ירושלים

בצל המתיחות הגוברת עם איראן, וכשברקע ההמתנה להחלטת טראמפ בענין הסכם הגרעין וההיערכות לפתיחת השגרירות בירושלים, כבר מסמנים במערכת המדינית את האירוע הגדול הבא: הצגת תוכנית השלום של טראמפ למזרח התיכון ("הדיל האולטימטיבי").

העיתון 'מעריב' מפרסם הבוקר כי במהלך ביקורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בוושינגטון בשבוע שעבר הוצג לפניו חלק מעקרונות המתווה של טראמפ, הכולל בין היתר ויתורים נרחבים ומשמעותיים מצד ישראל. נוסף על כך הוצג המתווה החדש לבכירים בהנהגה הישראלית. "עוד נודע כי ארה"ב מצפה מישראל לקבל את המתווה ולהשלים עם הוויתורים הכואבים מבחינתה", כך בדיווח.

"ניתוק שכונות מזרח ירושלים, והפיכתן לרשויות מוניציפליות בפני עצמן"


ע"פ הדיווח של העיתונאי יניר קוזין, "במהלך השיחות הציגו בכירים בממשל האמריקאי תוכנית ולפיה תתבקש ישראל בשלב הראשון להתנתק מארבע שכונות במזרח ירושלים – שועפאט, ג'אבל מוכבר, עיסאוויה ואבו דיס. על פי המתווה, השכונות יועברו לריבונותה של הרשות הפלסטינית, ובכך למעשה ינותקו מבירת ישראל.".

עוד מדווח קוזין כי "הובטחה לישראל תמיכה בלתי מסויגת מצד הבית הלבן בכל הנוגע למאמצים נגד הגרעין האיראני. בין היתר, ארה"ב תעניק לישראל גיבוי נרחב בפורומים בינלאומיים אם תחליט לפעול נגד איראן באופן ישיר, וכתוצאה מכך צפויה לעמוד בפני גינויים בינלאומיים. בנוסף יעניק הממשל לישראל תמיכה צבאית משמעותית במקרה של מלחמה, גם באמצעות מתן נשק מתקדם".

5 תגובות

זה לא סימן טוב
ישר בהתחלה לבקש 4שכונות וזה רק ההתחלה

ביום שיתחילו להחזיר שטחים מארץ ישראל, מה שעפ"י תורה שייכת לנו, נתניהו יגמור את הקיירה שלו

לפלוני –
א. כתבת 'להחזיר שטחים' קרי: שאינם שלנו.
ב. ע"פ תורה יש תנאים מתי הארץ לא תקיא אתכם..
ג. מה עניין שמיטה להר סיני – נראה לך שנתניהו לא ימרח את זה עד לאחרי הבחירות ב2019?!

אנחנו לא רוצים לממן ביטוח לאומי וח"כים ערבים בכנסת
הלוואי שכל אם אל פאחם תהיה לצמיתות בריבונות פלשתינית

טוב לראות אנשים טובים ומחשבות פרגמטיות
שאינם ימין אוטומטי ( וכן לא שמאל אוטומטי )
אלא דנים לגופו של עניין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *