קים ז'ונג און וסרגיי לברוב בפיונגיאנג (משרד החוץ הרוסי)

קים ג'ונג און: "רצוני להתפרק מנשק גרעיני נותר ללא שינוי"

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ון און נפגש בפיונגיאנג עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב וסיכמו על על פסגה עתידית עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מזכיר המדינה האמריקני, פומפאו אמר הלילה כי "השיחות עם צפון קוריאה מתקדמות בכיוון הנכון"

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און אמר הלילה כי השאיפה של מדינתו לפרק את חצי האי הקוריאני מגרעין נותרה "ללא שינוי, עקבית ומקובעת". כך צוטט המנהיג בסוכניות הידיעות בפיונגיאנג.

את דבריו אמר קים לאחר מפגש עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב בפיונגיאנג. קים התייחס גם למערכת היחסים המורכבת של מדינתו עם ארצות הברית והביע רצון כי סוגיית היחסים עם ארה"ב, כמו גם פירוק חצי האי הקוריאני מגרעין, ייפתרו בצורה אחראית "שלב אחרי שלב".

עוד נאמר בדיווח כי לברוב וקים סיכמו להגדיל את המסחר ואת שיתוף הפעולה בין פיונגיאנג למוסקבה. סוכנות הידיעות הצפון קוראנית פרסמה שקים ג'ונג און סיכם בפגישה עם לברוב על פסגה עתידית עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

במהלך הביקור מסר לברוב למקבילו את ברכתו החמה של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, וקרא להסרה הדרגתית של הסנקציות מעל קוריאה הצפונית. לדבריו, אם רוצים שפיונגיאנג תפרק את הנשק הגרעיני שלה, יש להסיר את הסנקציות. "לא נוכל להשיג זאת במכה אחת. לא יכול להיות פירוק גרעיני מיידי, צריך לעשות זאת צעד אחר צעד וכל הצדדים צריכים להגיע לעמק השווה", אמר לברוב. עוד אמר לברוב לקים כי מוסקבה מעוניינת בשלום וקדמה בחצי האי הקוריאני, והזמין אותו להתארח ברוסיה.

פומפאו וקים יונג צ'ול | צילום: מזכירת המדינה האמריקנית

במקביל לשיחות בפיונגיאנג, לראשונה זה 18 שנה ביקר הלילה באופן רשמי פקיד בכיר ביותר מקוריאה הצפונית בארצות הברית ונועד עם שר החוץ האמריקני. קים יונג צ'ול, ראש המודיעין הצבאי לשעבר בקוריאה הצפונית ואחד מיועציו הקרובים ביותר של השליט קים ז'ונג און, נועד בניו יורק עם מייק פומפאו בניו יורק. השניים אף סעדו בארוחת ערב משותפת. צ'ול אף צפוי לפגוש את טראמפ בבית הלבן ולמסור לו מכתב מקים.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו אמר אמש כי השיחות עם צפון קוריאה מתקדמות בכיוון הנכון לקראת הפסגה בין הנשיא דונלד טראמפ לשליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. "זהו רגע מכריע עבור היחסים בין שתי המדינות, ואם נבזבז את ההזדמנות הזאת זה עלול להיות טראגי", הוסיף.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *