הבית הלבן

עו"ד של טראמפ: גם אם היה יורה בראש ה-FBI – אי אפשר להעמידו לדין

רודי ג'וליאני, עורך דינו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר כי נשיא ארה"ב נהנה מסמכויות כה נרחבות כך שאי אפשר להגיש נגדו כתב אישום על שום עבירה. "תדיחו אותו, ואז אפשר לעשות לו מה שתרצו", אמר ברקע החקירה של מולר

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

רודי ג'וליאני, עורך דינו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר אתמול (ראשון) כי הנשיא יכול באופן תיאורטי לירות בראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי כדי לסיים את חקירת המעורבות הרוסית מבלי לעמוד לדין בזמן שהוא עוד בתפקיד. בריאיון להפינגטון פוסט, אמר ג'וליאני כי סמכויותיו של טראמפ כה נרחבות עד שהוא "בשום מקרה לא יכול לקבל צו לחקירה או לעמוד לדין".

"אני לא יודע איך אפשר להעמיד אותו לדין בזמן שהוא בתפקיד", אמר ג'וליאני. "לא משנה מה זה". לדבריו, טראמפ יעמוד בפני משפט הדחה ולא משפט פלילי אילו היה יורה בקומי, במקום לפטר אותו, כפי שהוא עשה בחודש מאי האחרון. "אילו הוא היה יורה בקומי, הוא היה מודח למחרת. תדיחו אותו, ואז אפשר לעשות לו כל מה שתרצו".

ברשת CNN דיווחו כי הטיעון של ג'וליאני מזכיר את דבריהם של עורכי דינו של הנשיא במכתב ששלחו לתובע המיוחד רוברט מולר בינואר. במכתב, שפורסם בניו יורק טיימס ביום שבת, עורכי הדין ג'י סקולוו וג'ון דווד, שכבר עזב את התפקיד, טענו כי טראמפ לא יכול היה לשבש את החקירה מאחר שהוא מחזיק בסמכויות חוקתיות ל"סיים חקירה או להעניק חנינה לעצמו".

בריאיון שהעניק ל-CNN בחודש שעבר, אמר ג'וליאני כי צוותו של מולר הבהיר לעורכי הדין של הנשיא כי הם הגיעו למסקנה שלא יוכלו להעמיד לדין נשיא מכהן ו"כל מה שהם יכולים לעשות זה לכתוב דוח".

חוות הדעת הזו, שהיא עמדתו הרשמית של משרד המשפטים מאז ממשלו של הנשיא ריצ'רד ניקסון ואושררה על ידי ממשלו של ביל קלינטון, מעולם לא נבחנה בבית משפט. לא ברור אם הצוות של מולר, במקרה שבו ימצא ראויות נגד טראמפ, יערער על הקו המנחה של משרד המשפטים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן