צילום: פלאש 90

החיסולים נגד אנשי הגרעין האיראני נמשך? התנקשות מסתורית בלוב

שני יועצים איראנים בכירים חוסלו לאחרונה בידי אלמונים בדרום לוב. השניים היו חלק ממשלחת של משמרות המהפכה האיראני. המקומיים טוענים כי המוסד הישראלי ישראל עומד מאחורי החיסול. על פי הדיווח, איראן מנסה לבסס דריסת רגל ולערער את היציבות בלוב

רשת אל ערבייה דיווחה היום כי שני יועצים איראנים בכירים חוסלו לאחרונה בידי אלמונים חמושים באחת העיירות בדרום לוב. השניים היו חלק ממשלחת של משמרות המהפכה האיראני.

בדיווח נטען כי ישראל עומדת מאחורי החיסול "המוסד הישראלי הוא שעומד מאחורי הפעולה, לאחר שאנשיו עקבו אחריהם עוד כשהיו בתוניסיה. לאחר שהיועצים ננסו ללוב דרך מעבר הגבול והגיעו לעיירה המדוברת, הם חוסלו".

בדיווח צויין כי איראן מנסה להיכנס לאחרונה ללוב בניסיון להשיג אורניום מהמכרות המקומיות, תוך הפעלת כוח מול המיליציות המקומיות. לפי הדיווח השניים שחוסלו היו אמורים לתאם את הפעילות בין המשטר האיראני למיליציות החמושות המקומיות והם נפגשו בין השאר עם בכירים לובים בתוניסיה ובמלטה כדי לבדוק את האפשרות לקידום האינטרסים של משטר האייתולות תוך סיוע למקומיים.

כזכור, לפני כחודשיים ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג ראיות חותכות, בהן חצי טון מסמכים, שחושפות את "תכנית עמד" האיראנית, ומצביעות על המשך הפעילות הגרעינית האיראנית באתר סודי שהוקם בטהראן. לדבריו, "הם שאפו לפתח נשק בעוצמה של חמש פצצות הירושימה". המסמכים, כך סיפר נתניהו, נלקחו על ידי אנשי המוסד במבצע מסובך, שזכה מאז לשבחים רבים כאחד המבצעים הנועזים של המוסד, בטח מאלו שפורסמו בציבור.

המלחמה החשאית בין ירושלים וטהרן נמשכת כבר שנים רבות, כאשר לדברי ישראל איראן מעורבת עד צוואר בהפעלה ומימון של ארגוני טרור בכל רחבי המזרח התיכון, כולל לבנון, עזה ותימן. בין היתר, פורסם במקורות זרים כי ישראל, יחד עם ארה"ב דאגה להשתיל תולעת מתוחכמת במחשבי מתקני הגרעין האיראני, שגרמה לשיבוש רציני. עוד דווח כי המוסד עומד מאחורי התנקשות בכמה וכמה מדעני גרעין שהיו אנשי מפתח בתוכנית הגרעין האיראנית.

דיווח: חיסול המהנדס במלזיה – חלק ממבצע רחב היקף של המוסד

חיסול או תאונת עבודה? איש חיזבאללה נהרג בפיצוץ בביתו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *