צילום: נתניהו שר החוץ הצרפתי. צילום: קובי גדעון, לע"מ

"צרפת שותפה להערכות ישראל בכל הנוגע לחסרים בהסכם עם איראן"

שר החוץ הצרפתי אמר היום כי העימות בין ישראל ואיראן על אדמת סוריה הוא מצב מסוכן. הוא הוסיף כי צרפת פועלת ליצירת מסגרת בה ניתן יהיה למצוא מענה לחסרים בהסכם הגרעין. "צריך להשיג פתרון לבעיה הסורית, ליצור תהליך של פיוס"
 • היום זה קורה! טורניר הטריוויה הענק של הקיץ בהנחיית המוזיקאי יואלי דיקמן

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

שר החוץ הצרפתי, ז׳אן-איב לה דריאן, אמר היום בראיון לתחנת רדיו צרפתית כי העימות בין ישראל ואיראן על אדמת סוריה הוא מצב מסוכן והוסיף כי צרפת שותפה להערכות ישראל בכל הנוגע לחסרים בהסכם הגרעין עם איראן ופועלת ליצירת מסגרת מו״מ גלובלית בה ניתן יהיה למצוא מענה לחסרים אלו. לדברי לה-דריאן כי הסוגייה האיראנית נפתרה רק ״באופן חלקי״ באמצעות הסכם הגרעין שנחתם בוינה.

"אך הסוגייה לא נפתרה במימד אחר", מדגיש שר החוץ הצרפתי, ״כזה שאנחנו מרגישים שיש לנו לגביו הערכה משותפת גם עם ישראל בכל הקשור למה שיקרה אחרי 2025, עם תום תקופת הסכם הגרעין, הרצון האיראני להתחמש בטילים ארוכי טווח ולספק אותם לחות׳ים בתימן ולחיזבאללה, כדי שהם יוכלו להשתמש בהם – דבר שאינו מקובל עלינו, וכך הרצון ההגמוני של איראן להיות נוכחת בכל המזרח התיכון״.

״אנחנו רוצים שתהיה מסגרת גלובלית של מו״מ, שיטפל בכל הנושאים הללו תוך שמירת הסכם הגרעין, המהווה התקדמות שמונעת מאיראן להשיג נשק גרעיני״, הדגיש השר, ואף הוסיף כי ההחלטה האמריקנית לסגת מההסכם הייתה ״לא חוקית״ ונתנה ביטוי למדיניות אמריקנית של עזיבת כל המסגרות הבינלאומיות. ״יחסים בינלאומיים אינם המערב הפרוע״, הדגיש לה-דריאן.

״מזה כמה שבועות יש שילוב של זירות סיכון״, העריך השר הצרפתי לגבי המצב הכולל במזה״ת, ״המשבר הסורי, אי היכולת לקדם מו״מ לשלום והסוגיה האיראנית. החידוש הוא ששתי זירות מתחברות כעת: העובדה שישראל תקפה עמדות קדמיות איראניות בסוריה היא סוגיה שהופכת למסוכנת ומסכנת. צריך תחילה להשיג פתרון לבעיה הסורית, ליצור תהליך של פיוס, והנושא הזה עלה בשיחתם של הנשיא מקרון ורה״מ נתניהו אתמול״.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן