כתוצאה מניתוק החשמל במונסי, עשרות משפחות עזבו את העיר ומתארחים אצל קרובי משפחה • הגנבים ניצלו את ההזדמנות ופרצו בחסות החשיכה לבתים השוממים • ובבורו פארק: נוכל מחופש לחרדי עוקץ אברכים תמימים • כל הפרטים

גנבים במונסי מנצלים את הפסקת החשמל בשכונה כדי לפרוץ לבתים שוממים ולגנוב מכל הבא ליד.

כפי שדווח בהרחבה, כתוצאה מסופת השלגים שפקדה את המדינה, מיליוני אנשים נותרו מנותקים מאספקת חשמל. עשרות משפחות חרדיות במונסי עזבו את ביתם ועברו להתגורר למספר ימים בבתי משפחות שלא נפגעו מהסופה.

כתבות אחרונות בנושא:

על אף השמירה שהציבה המשטרה באזורים אלו כדי למנוע ביזה, הגיעו תלונות על לפחות ארבע בתים שנפרצו באישון-ליל בחסות העלטה השוררת במקום.

שוטרים הגיעו במהלך היום לבתים כדי לחקור את המקרים, וארגונים יהודיים עורכים סיורים כדי למנוע מאותם גנבים להמשיך לפעול בשכונה.

זהירות: נוכל מחופש בבורו פארק

ארגון השומרים מדווח כי בבורו פארק מסתובב בימים האחרונים נוכל מחופש ליהודי חרדי. הנוכל מנסה לעקוץ יהודים תמימים באמתלאות שונות.

כך עובדת השיטה: הנוכל מגיע לבתי כנסת או איזור הומי אדם יהודי אחר, מצויד בצ'קים מזויפים על סך 150 דולר. הוא מבקש אם אפשר לפרוט לו צ'ק אחד לכסף מזומן, כי הוא 'תקוע' וצריך לקנות אוכל לילדיו.

שמחה ק. שנעקץ על ידי הנוכל, מספר ל-JDN כי לא יכול היה לעמוד בפניו, ריחם עליו ונתן לו 150 דולרים תמורת הצ'ק המזויף. "במבט לאחור, חשדתי בו לכתחילה כי הוא לא היה נראה חרדי סטנדרטי, אבל לא דמיינתי שהוא מחופש בכוונה תחילה".

עוד מספר שמחה כי "הוא אמר שהוא צריך לקנות דחוף אוכל לילדיו, מצבו קשה, וכל מה שיש עליו זה הצ'ק הזה, והוא מבקש את עזרתי, כיהודי.

"לא חשבתי שזו שיטה של ממש עד שנודע לי בבית הכנסת כי עוד כמה מתפללים נפלו בעוקץ. פנינו לארגון השומרים והם הוציאו את ההודעה המזהירה את הציבור מפני נוכלים כאלה, ואחרים".