יממה לפני הפגישה ההיסטורית עם שליט צפון קוריאה, נועד נשיא ארה"ב עם ראש ממשלת סינגפור, המנהיג שמארח את הפסגה. במקביל שוקדים הצוותים האמריקנים והצפון-קוריאנים על תיאומים אחרונים לקראת הפגישה

העולם ממשיך לעקוב בדריכות אחרי ההתרחשויות הדיפלומטיות בסינגפור שיגיעו לשיאן בעוד פחות מיממה, עם פגישתם של נשיא ארה"ב ושליט צפון קוריאה. הבוקר (שעון ישראל) נועד טראמפ עם המנהיג המארח, ראש ממשלת סינגפור.

בסיום הפגישה הביע טראמפ אופטמיות באשר למה שצפוי בפגישה עם קים. "מאמין שהפגישה עם קים תסתיים בטוב", כך טראמפ.

בתוך כך, צוותי המו"מ של שני הצדדים ממשיכים כל העת בתיאומים אחרונים לקראת הפגישה שתתמקד בסוגיה הגרעינית, אך תעסוק גם בפירוז רחב יותר של חצי האי מנשק בכלל. בנוסף תהיה התייחסות גם לנושאי זכויות אדם.

צפו מטוס האייר פורס 1 נוחת בסינגפור

כזכור, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, נחת אתמול בסינגפור לקראת הפסגה ההיסטורית עם שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. מטוסו של הנשיא, "אייר פורס 1" נחת בבסיס האוויר של סינגפור, פאיה לבאר. המשלחת האמריקאית כוללת את מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו, היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון, וראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי. 

צפו: הפגישה בין קים לראש ממשלת סינגפור

מוקדם יותר נחת מטוסו של השליט הצפון קוריאני בנמל התעופה צ'אנגי במטוס 747 של חברת התעופה "אייר צ'יינה", ולאחר מכן הוא צולם לוחץ ידיים עם שר החוץ הסינגפורי ויויאן בלקרישנאן.  קים נפגש אחר הצהריים עם ראש ממשלת סינגפור לי סיין לונג, והנשיא האמריקאי צפוי להיפגש איתו מחר.

לדברי שליח 'חדשות 10' לסינגפור, נדב איל "לטראמפ חשוב לנצח ולא להיחשב פראייר. מי שהחליט מהשניים להושיט עלה של זית לשלום היה דונלד טראמפ, הוא עושה דבר שאף אחד מקודמיו לא היה מוכן לעשות, זה יאמר לזכותו או לחובתו".

צפו: השיירה של קים בסינגפור.

יעשו היסטוריה? קים נחת בסינגפור; טראמפ ינחת בשעות הקרובות