הבית הלבן פרסם הערב את לוח הזמנים המלא לפגישת הפסגה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ון און, מהפגישה בארבע עיניים ועד לארוחת הצהריים המשותפת. וגם: הרודן הצפון קוריאני יצא לטיול לילי בסינגפור • כל הפרטים

בעוד שעות אחדות תחל פגישת הפסגה ההיסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ון און. הבית הלבן עדכן הערב על לוח הזמנים הצפוי: בשעה 3:00 לפנות בוקר שעון ישראל יצא הנשיא טראמפ מהמלון בו הוא מתארח בסינגפור לעבר מלון 'קאפלה' שם ייפגש בשעה 4:00 עם קים, פגישה שתחל באופן מצומצם כשרק שני המנהיגים ישהו בחדר יחד עם שני מתורגמים, כעבור שעה יצטרפו נציגים משתי המדינות לפגישה מורחבת בה ישתתפו שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, ראש הסגל בבית הלבן, ג'ון קלי, והיועץ לביטחון לאומי, ג'ון בולטון, לצד מקביליהם הצפון קוריאנים. שני המנהיגים ככל הנראה ילחצו ידיים לפני או אחרי הפגישה ואולי אף יישאו הצהרות קצרות לתקשורת.

בשעה 6:30 יאכלו יחד ארוחת צהריים (11:30 שעון סינגפור) אליה ייצטרפו גם דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, שגריר ארצות הברית בפיליפינים, סונג קים, וחבר המועצה לביטחון לאומי מאט פוטינגרו. בשעה 11:00 יתייצב טראמפ בפני כלי התקשורת ויספר על הפגישה ובשעה 15:00 ימריא טראמפ חזרה לוושינגטון.

כאן בJDN נעדכן במהלך הלילה על כל ההתרחשויות

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ון און עזב היום לראשונה את המלון בו הוא מתארח לאחר הפגישה אתמול עם ראש ממשלת סינגפור ויצא לטייל ברחבי האי בו הוא שוהה. את קים ליוו בסיורו שר החוץ ושר החינוך של סינגפור שאף הצטלמו עם המנהיג הקוריאני.

קים והשרים הסינגפורים בטיול הלילי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש מוקדם יותר היום עם ראש ממשלת סינגפור לי הסיין לונג שאף הפתיע לאחר הפגישה את הנשיא האמריקני בעוגת יום הולדת אותו יחגוג טראמפ בעוד 3 ימים (הוא חוגג 72 אביבים, אם שאלתם). אגב, קים ג'ון און הוא רק בן 34.

ראשי הצוותים של שתי המדינות נפגשו ביים האחרונים בכדי לתאם את הפרטים האחרונים לגבי המפגש. הנשיא טראמפ שוחח היום בטלפון עם נשיא דרום קוריאה מון ג'אה אין, השניים שוחחו למשך כ-40 דקות.

הבית הלבן פרסם הערב הצהרה לקראת הפסגה המדינית ההיסטורית בין מנהיגי ארצות הברית וקוריאה הצפונית, לפיה הדיונים עם פיונגיאנג מתקדמים במהירות. "הדיונים בין ארצות הברית לקוריאה הצפונית נמשכים ומתקדמים במהירות גבוהה משצופה", נמסר מהבית הלבן.

על פי ההודעה, לאחר הפגישה בארבע עניים וארוחת צהריים משותפת עם מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יענה על שאלות עיתונאים ואז יעזוב בחזרה לוושינגטון.

בתוך כך, רשת NBC האמריקנית ציטטה היום גורמים אמריקנים רשמיים הטוענים כי טראמפ לא יעלה את סוגיית זכויות האדם בקוריאה הצפונית, בפגישתו מחר עם קים ג'ונג-און. זאת, בניגוד להצהרות טראמפ מהעבר על ההפרות השיטתיות של זכויות אדם בקוריאה הצפונית. בנוסף, רק לפני יומיים אמר טראמפ בתשובה לשאלת עיתונאי, שהוא יעלה את הנושא בפגישה.

מפגש הפסגה ההיסטורי: איראן מזהירה, נתניהו מברך