נשיא קוריאה הדרומית אומר כי "זה היה לילה חסר שינה". בפגישה בקבינט, אמר מון שהוא מקווה שהפסגה הזו תוביל לפרק חדש. סין: מברכים על פגישת טראמפ וקים; מקווים להסכם פירוז גרעין. יפן: "אם קוריאה הצפונית תבחר בדרך הנכונה - צפוי לה עתיד מזהיר"

נשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין בירך על המפגש בין הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לשליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. בסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהפ" דווח כי מון הביע תקווה שהמפגש "יפתח עידן חדש של פירוק מוחלט מנשק גרעיני, שלום ויחסים חדשים בחצי האי הקוריאני".

מאוחר יותר אמר הנשיא הדרום קוריאני "לא עצמתי עין הלילה. אני, יחד עם כל בני עמי, מקווה שתהיה פסגה מוצלחת שתפתח עידן חדש של פירוז מוחלט מנשק גרעיני, שלום ויחסים חדשים בין קוריאה הדרומית, קוריאה הצפונית וארה"ב".

שר החוץ הסיני וואנג יי אמר היום כי בייג'ינג מברכת על פגישת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און. עוד הוסיף וואנג יי כי מקווה שהמדינות יגיעו להסכמה בסיסית בנודע לפירוז קוריאה הצפונית מגרעין.

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה אמר כי "אם קוריאה הצפונית תבחר בדרך הנכונה – צפוי לה עתיד מזהיר"

משרד החוץ הסיני אף הרחיק לכת ואמר כי ייתכן שנשקול הסרת הסנקציות נגד צפון קוריאה "הקהילה הבינלאומית יכולה לשקול להסיר את הסנקציות על קוריאה הצפונית".

במהלך היום שקדם לפגישה אמר דובר משרד החוץ האיראני, בהראם קאסמי, כי אי אפשר לסמוך על טראמפ, וכי "צפון קוריאה צריכה לגשת בזהירות ובחשדנות למפגש הפסגה". הוא הוסיף כי הם באיראן "מסתכלים על טראמפ ועל ארה"ב בפסימיות גדולה", וכי "הם ידועים בנטייה שלהם לפרוש מהסכמים ולהפר התחייבויות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול (שני) בפתח ישיבת סיעת הליכוד: "מחר יש מפגש היסטורי בעל חשיבות עצומה. אנחנו מאחלים לנשיא טראמפ ולארה"ב הצלחה מירבית במאמץ שלהם למנוע סכנה גרעינית בעולם. זה הרי אותו מאמץ בדיוק שאנחנו עושים כאן, שדנתי עם מנהיגי אירופה בשבוע הבא לגביו – למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. אנחנו בכל מקרה נפעל כך, כפי שאנחנו פועלים בסופו של דבר להוציא את איראן מסוריה, מכל שטחה של סוריה".

נשיא דרום קוריאה ומנהיג הצפון נפגשו בחשאי • צפו

נשיא דרום קוריאה: טראמפ צריך לזכות בפרס נובל לשלום