לדברי נשיא ארה"ב, "הצלחה בשבילי היא רק כשמשהו מבוצע". מזכיר המדינה האמריקני כי "ארה"ב לא תקל על הסנקציות עד שפיונגיאנג תתפרק מנשק גרעיני" • וגם מה אמר טראמפ על צפון קוריאה ב-1999, רמז: מה שהוא עשה ב-2018.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הלילה בראיון לפוקס ניוז כי יחשיב את הפסגה עם קים ג'ון און כהצלחה רק עם צפון קוריאה תתפרק מנשק הגרעיני  "אני חושב שכבר עשינו משהו היסטורי, אך הצלחה בשבילי היא רק כשמשהו מבוצע".

בראיון שצולם במטוס האייר פורס 1 בחזור מהפסגה ההיסטורית בסינגפור אמר הנשיא על השיחות עם קים כי "אני חושב שיש לנו מערכת יחסים טובה מאוד. אנחנו מבינים אחד את השני".

טראמפ אמר בראיון כי למרות דבריו על אפשרות להחזרת הכוחות מהאמריקנים מדרום קוריאה הנושא לא עלה בשיחות בין שני המנהיגים. טראמפ ציין כי הוא מעוניין במהלך שעולה למשלם המיסים האמריקני הון "אשמח להוציא את הצבא החוצה ברגע שנוכל כי זה עולה הרבה מאוד כסף. אני רוצה להחזיר אותם הביתה, אבל זה לא עומד על הפרק בשלב זה. בזמן הנכון, זה יקרה", אמר.

טראמפ נשאל גם על מצב זכויות האדם בצפון קוריאה והשיב כי קים "בחור קשוח", אך "אנשים רבים אחרים עשו גם כן דברים רעים מאוד, ישנן אומות רבות שעשו דברים רעים", אך יחד עם זאת הדגיש כי למרות כל מה שאמר, אכן קים עשה דברים נוראיים.

תוצאות הפסגה: התחייבות לפעול לפירוז חצי האי, החזרת שבויים והמשך השיחות

פגישה משולשת

הלילה התקיימה בדרום קוריאה מסיבת עיתונאים משולשת עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, שר החוץ של דרום קוריאה רי יונג' הו ושר החוץ של יפן טארו קונו.

לדברי פומפאו צפון קוריאה מחויבת לפירוק מנשק גרעיני אך זה יהיה תהליך לא פשוט. מזכיר המדינה האמריקני התייחס לדיווחים על כוונה להתחיל להסיר סנקציות מצפון קוריאה והבהיר כי "למרות הטענות של קוריאה הצפונית, ארה"ב לא תקל על הסנקציות עד שפיונגיאנג תתפרק מנשק גרעיני".

‏מזכיר המדינה הוסיף כי "ארה"ב, קוריאה הדרומית ויפן מחויבות להשלים את הפירוז מנשק גרעיני באופן בלתי הפיך בחצי האי הקוריאני"

‏שר החוץ הדרום קוריאני אמר כי הוא "מקווה שדיונים נוספים יביאו להתחלת צעדים קונקרטיים לקראת פירוז מנשק גרעיני".

‏שר החוץ היפני התייחס לאמירה של הנשיא טראמפ לגבי נסיגה אפשרית בעתיד זל כוחות צבא ארצות הברית בדרום קוריאה "הכוחות האמריקנים בקוריאה מהווים וימשיכו להוות גורם קריטי במאבק למען שלום, ביטחון ויציבות באזור".

מה אמר טראמפ על צפון קוריאה לפני תשע עשרה שנה ?

בתוך כך, קצת היסטוריה. זה מה שאמר איש העסקים אמריקני אחד בשם דונלד ג'יי טראמפ בשנת 1999 "אם ידברו עם צפון קוריאה בצורה הנכונה אז היא תשתף פעולה", כך אמר מי שמכהן כיום כנשיא ארצות הברית בראיון אז לרשת CNN.