נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ אמר כי "קוריאה הצפונית פוצצה ארבעה מאתרי הניסוי בנשק גרעיני שלה". מוקדם יותר היום הודיע טראמפ קוריאה הצפונית השיבה שרידים של כ-200 חיילים אמריקאים. מזכיר המדינה ייפגש עם בכירים בקוריאה הצפונית "בהקדם האפשרי"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום כי צפון קוריאה "הפסיקה לשגר טילים, כולל טילים בליסטיים. הם משמידים את אתרי המנועים שלהם. הם מפוצצים אותם. הם התחילו כבר בפיצוץ של אתר הניסויים הגדול ביותר שלהם. למעשה, אלה ארבעת אתרי הניסויים הגדולים ביותר שלהם".

טראמפ, שדיבר היום בישיבת הקבינט של ממשלו, הוסיף כי "הדבר הגדול הוא שזה יהיה פירוק מוחלט מנשק גרעיני – תהליך שכבר החל להתבצע". הדברים של טראמפ נאמרו אחרי שהוא נשאל אתמול האם צפון קוריאה החלה לעשות משהו לכיוון פירוק הנשק הגרעיני שלה, מאז הפסגה בינו לבין למנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, בשבוע שעבר.

שר ההגנה האמריקאי ג'יימס מאטיס אמר אתמול כי אין סימנים שקוריאה הצפונית החלה בפירוק מאגר הנשק הגרעיני שלה בעקבות הפסגה בין המנהיגים. "אני לא מודע לדבר כזה", אמר מאטיס בתשובה לשאלת עיתונאים בנושא, תוך שהוא מציין שמוקדם מדי לצפות לדבר כזה. "משא ומתן מפורט בין הצדדים עדיין לא החל, לא הייתי מצפה לדברים כאלו בשלב זה", אמר מאטיס.

מוקדם יותר היום הודיע טראמפ כי קוריאה הצפונית השיבה לידי ארצות הברית את שרידיהם של כ-200 חיילים אמריקאים שנפלו במלחמת קוריאה. טראמפ אמר במהלך עצרת שקיים במינסוטה כי "קיבלנו חזרה את הגיבורים שלנו, השרידים נשלחו היום".

בתוך כך, מדובות מזכירות המדינה נמסר כי מזכיר המדינה של ארצות הברית מייק פומפאו מתכנן להיפגש עם בכירים בקוריאה הצפונית "בהקדם האפשרי" על מנת ליישם את סיכומי מפגש הפסגה שהתקיים בין מנהיגי המדינות.