התקשורת הערבית מדווחת על לפחות ארבעה הרוגים ועשרות פצועים בהפגנות נגד המשטר בעיר חוראמשר במערב המדינה. בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראים אזרחים נמלטים מירי מאסיבי של כוחות הביטחון. צפו

המחאה האזרחית באיראן נגד המשטר בעקבות המצב הכלכלי הקשה נמשכת ומתעצמת: הלילה נרשמה החרפה משמעותית בהפגנות, או לפחות בתגובת המשטר, כאשר לראשונה בגל הנוכחי נהרגו ונפצעו אזרחים שהפגינו.

ע"פ דיווחים בתקשורת הערבית, לפחות ארבעה אזרחים נהרגו וכמה עשרות נפצעו, בהפגנות בעיר חוראמשר שבמערב המדינה. במוקד ההפגנות: הבצורת הקשה והמחסור החמור במים באזור.

בהפגנות השתתפו אלפי אזרחים, ובסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראים אזרחים נמלטים מירי מאסיבי של כוחות הביטחון.

בסרטונים: אזרחים נמלטים מהירי, הלילה

כזכור, נושא המצוקה הכלכלית באיראן בכלל, וסוגיית המים בפרט, מעסיק את התקשורת העולמית בשבועות האחרונים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השיק בשבוע שעבר תוכנית לסייע לעם האיראני לקבל גישה לטכנולוגיות מים חדישות שיאפשרו לו להתמודד עם הבצורות הקשות הפוגעות במדינה, חרף העוינות של המשטר באיראן כלפי ישראל.

"היום אני אציע הצעה חסרת תקדים לאיראן, הצעה הקשורה למים. העם האיראני נמצא תחת שלטונו של משטר אכזר ורודני, שמונע מממנו את הגישה למים. ישראל מתייצבת לצד העם האיראני", אמר נתניהו בסרטון, בו הוא נראה מוזג לעצמו כוס מים, שהופיע באתר מיוחד בשפה הפרסית.

"אני רוצה להציל חיים של אזרחים איראנים רבים. וככה נעשה זאת: השירות המטאורולוגי של איראן אומר שתשעים ושש אחוז משטח איראן סובל ברמה כזו או אחרת מבצורת. שר החקלאות האיראני, עיסה קלנטארי, אמר כי עד 50 מיליון אזרחים איראנים עלולים לעזוב את בתיהם כתוצאה משינויי אקלים. מיליוני ילדים איראני סובלים כתוצאה מניהול כושל, חובבנות וגניבת משאבים חיוניים על ידי המשטר האיראני".

לדברי נתניהו, "גם ישראל סובלת מבעיות מים. פיתחנו טכנולוגיה חדשנית על מנת להתמודד עם הבעיות הללו. ישראל ממחזרת כמעט 90 אחוזים מהמים בהם היא משתמשת. זה יותר מכל מדינה אחרת בעולם. אנחנו המצאנו את שיטת ההשקיה בטפטפות. לישראל יש את הידע כיצד למנוע אסון סביבתי באיראן".

"אני רוצה לחלוק את היכולת הזו עם אזרחי איראן. למרבה הצער, המשטר האיראני מונע מאזרחים ישראלים לבקר באיראן. אז אנחנו נצטרך להיות יצירתיים. אנחנו נשיק אתר בשפה הפרסית שילמד את העם האיראני כיצד למחזר את המים בהם הם משתמשים. נלמד את החקלאים האיראנים כיצד הם יכולים להציל את יבוליהם ולהאכיל את משפחותיהם".

נתניהו התייחס לעוינות המשטר לישראל ואמר כי: "סיסמתו של המשטר האיראני היא 'מוות לישראל', בתגובה, הסיסמה הישראלית היא 'חיים עבור העם האיראני'. העם האיראני הוא שוחר טוב והגון. אסור לנו לתת לו להתמודד עם משטר כה אכזרי לבדו. אנו מוכנים. אנו נעזור, כך שמיליוני איראנים לא יצטרכו לסבול. שנאתו של המשטר לא תעצור את האהבה והכבוד בין שני העמים שלנו".

"מכת מחץ כלכלית לשלטון האייתולות": הודו נערכת לביטול יבוא הנפט מאיראן

המהומות באיראן התחדשו; "בסופו של דבר המדינה תשתנה" • צפו

ליברמן פנה בשפה הפרסית לאזרחי איראן: לאן הולך הכסף שלכם?