במהלך המו"מ עם טראמפ – צפון קוריאה השלימה בניית מפעל טילים

צילומי לווין שמתפרסמים הבוקר חושפים כי צפון קוריאה השלימה את הקמתו של מפעל טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים. אמש התייחס טראמפ לאפשרות שקים לא יעמוד בתנאי ההסכם, ובשבוע הבא יצא פומפאו שוב לפיוניאנג

האם מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, מתעתע בנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ? מוקדם עדיין לקבוע, אולם אין ספק שתמונות לווין חדשות שנחשפות הבוקר בעיתון 'וול סטריט ג'ורנל' מגבירות את החשד באשר למניעיה ומעשיה של הדיקטטורה המבודדת.

בצילומים נראות הפעולות האחרונות בהשלמת בנייתו של מפעל טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים. ההשלמה בוצעה בימים אלו, מה שאומר שבמקביל לשיחות עם טראמפ – המשיכה צפון קוריאה בפיתוח תכניות הנשק שלה.

יצוין כי אך לפני ימים ספורים נחשפו תמונות לווין המלמדות על שדרוג התשתיות בכור הגרעיני המרכזי של המדינה.

"פירוק האתר הגרעיני בצפון קוריאה – הצגה עבור המצלמות"


אמש התייחס טראמפ למגעים מול צפון קוריאה ואמר: "ביצעתי אתו עסקה ולחצתי אתו ידיים. האם קיים סיכוי שהוא לא יעמוד בהסכם? זה אפשרי". היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, אמר לרשת CBS כי "את רוב תוכנית הגרעין של קוריאה הצפונית ניתן לפרק תוך שנה אחת".

בולטון סיפר עוד על מפגש הפסגה בסינגפור, "בשלב מסוים במהלך ארוחת הצהריים, קים ג'ונג און אמר לטראמפ: 'אנחנו צריכים להצטלם ביחד, אני צריך להראות למתנגדי המפגש שאתה לא בחור רע'".

ב"פייננשל טיימס", דווח כי מזכיר המדינה האמריקני צפוי לבקר בצפון קוריאה בשבוע הבא, בכדי לדון בפירוק תוכנית הגרעין, לאחר הסיכומים בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים. גורמים אמריקנים סיפרו כי מזכיר המדינה פומפיאו אף ביטל פגישה עם עמיתו ההודי שתוכננה להיערך בוושינגטון ב-6 ביולי, כדי לטוס לפיונגיאנג. ביקורו של פומפיאו יהיה הביקור השלישי שלו במדינה המבודדת אך הגורם אמריקני הראשון בצפון קוריאה, מאז פגישתם של טראמפ וקים ב-12 ביוני.

צילומי לווין חושפים: צפון קוריאה משפרת את מתקן הגרעין שלה

טראמפ נחת בוושינגטון: "אין כבר איום גרעיני מצפון קוריאה"

טראמפ: "אטיל סנקציות גם על חברות אירופאיות שיעבדו עם איראן"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן