למרות האלימות כלפי המפגינים, גם הלילה נרשמו מחאות בעשרות נקודות באיראן. המוקד: דרום מערב המדינה, שם נהרגו לילה קודם מספר מפגינים. תיעוד נרחב מההפגנות - בפנים • וגם: מדוע המפגינים אינם מעוניינים בסיוע חיצוני?

עוד לילה של מחאה אזרחית ועימותים עם כוחות הביטחון באיראן: ביום ראשון בלילה דווח לראשונה על מספר הרוגים בהפגנות ואמש המשטר אמנם הכחיש את הדיווחים אך הזהיר מפני ההשלכות של המשך המחאה וההשתתפות בה.

"המטרה שלנו היא להביא לרגיעה תוך שמירה על איפוק. אם יקרה להפך, והמפגינים ימשיכו בביריונות – נדע מה לעשות" נאמר בהודעה רשמית.

על אף האמור, גם הלילה נרשמו מהומות והפגנות בעשרות נקודות באיראן. המוקד: דרום-מערב המדינה, שם סובלים האזרחים מבצורת קשה ומהיעדר חלופה טכנולוגית שתספק להם מים נקיים. יצוין כי רה"מ התייחס בשבוע שעבר למצוקת המים באיראן והציע לאזרחי איראן סיוע.

בניגוד ללילה הקודם, הלילה לא דווח על הרוגים במהומות, אך לטענת גורמים אופוזיציה כמה עשרות מפגינים ושוטרים נפצעו.

בסרטונים: ההפגנות באיראן הלילה והבוקר

בתוך כך, גולה איראני בכיר שוחח עם העיתונאי אורן נהרי והזהיר מפני התערבות חיצונית במתרחש במדינה. בראיון שהתפרסם באתר וואלה טען הגולה: "הדבר כמעט הכי גרוע שארצות הברית יכולה לעשות – או ישראל, הוא להודיע על תמיכתה במפגינים…הדבר הגרוע ביותר יהיה לתמוך בקבוצות ששונאות את המשטר ומעוניינות להחליף אותו, אבל אין להן שום תמיכה מבפנים, כמו המוג'הידין חאלק או הבדלנים".

לטענתו, "אם תיתן לאיראני המתעב את האייתוללות את הברירה – בדלנים או המשטר, הוא יבחר במשטר בכל פעם. אנחנו עם עתיק וגאה, גאים במורשת האימפריה הפרסית, ולא נהיה מוכנים לתמוך במי שמעוניין לבתר את המולדת או בקבוצת הטרור של המוג'הידין חאלק".

קרא עוד בנושא

המהומות באיראן התחדשו; "בסופו של דבר המדינה תשתנה" • צפו

"הסנקציות עובדות. איראן נמצאת על סף אירועים חסרי תקדים"

ליברמן: היסטריה בצמרת איראן; נתניהו: אנחנו לא מופתעים

חודש אחד – 17 מכות: ההתרסקות הצבאית, המדינית והכלכלית של איראן

מדחי אל דחי: נקודת השפל של האיראנים מעמיקה / ד"ר מרדכי קידר

בחסות ההיערכות בעורף: כך הפתיעה ישראל (שוב) את איראן

הזעם האיראני: חברי פרלמנט שרפו את דגל ארה"ב • צפו

נחשפו בקלונם ובחולשתם: היממה שבכירי משמרות המהפכה יעדיפו לשכוח