שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון התפטר מתפקידו בעקבות המחלוקות בממשלה של תרזה מיי על תנאי הפרישה מהאיחוד האירופי, יממה אחרי שהשר הממונה על הברקזיט דיוויד דיוויס הודיע על סיום תפקידו. הערכות בבריטניה: יגבר הלחץ על מיי להתפטר

שר החוץ של בריטניה וממקדמי תהליך ה"ברקזיט", בוריס ג'ונסון, מסר היום (שני) את מכתב התפטרותו לראש הממשלה תרזה מיי – כך נמסר בהודעת מטעם לשכת מיי. הודעתו של ג'ונסון מגיעה יממה אחרי שהשר הממונה על הברקזיט דיוויד דיוויס הודיע על סיום תפקידו ואחרי שמיי סיכמה על מתווה יציאה עם בכירים באיחוד האירופי.

המחלוקת בין מיי לשריה על הדרך לפרוש מהאיחוד מערערת את הממשלה שלה. אמש התפטר מהממשלה דיוויד דיוויס, השר הממונה על ה"ברקזיט". בהודעת ההתפטרות אמר דיוויס שאינו יכול לתמוך בתוכנית של מיי לשמור על קשרי סחר קרובים עם האיחוד האירופי. לפי הדיווחים בבריטניה מאז ההתפטרות של דיוויס הופעל לחץ כבד על ג'ונסון להתפטר.

ג'ונסון הנהיג את המחנה שקרא לבריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, וניצח במשאל עם דרמטי על ההחלטה לפני שנתיים. ג'ונסון פרש זמן קצר לפני שתרזה מיי אמורה לנאום בפרלמנט ולהציג את התוכנית החדשה שלה לפרישה מהאיחוד – תוכנית שהכעיסה חברים רבים בממשלה.

בהודעה של לשכת ראש הממשלה תרזה מיי נמסר שג'ונסון הגיש למיי מכתב פרישה מהממשלה, והיא קיבלה את ההתפטרות. "ראש הממשלה קיבלה אחר הצהריים את התפטרותו של בוריס ג'ונסון מתפקיד שר החוץ. נודיע על מחליפו תוך זמן קצר. ראש הממשלה מודה לבוריס על עבודתו", נמסר מלשכתה של מיי.

ביום שישי חתמה מיי על הסכם "ידידותי לעסקים" עם בכירים באיחוד האירופי, אך מאז היא סופגת ביקורת קשה מצד מתנגדים לאיחוד שטוענים כי הסיכום חוטא להבטחות שלה לציבור. כעת גוברות ההערכות שיהיו כאלה שיראו בהתפטרויות כהזדמנות לנסות להפיל את ממשלתה.