עוזרו של המנהיג העליון של איראן המבקר ברוסיה אמר כי הכוחות האירנים יישארו בסוריה ובעירק כל עוד הממשלות בדמשק ובגדד ירצו בכך. בנוגע לארצות הברית אמר כי "ארה"ב רוצה לחלק את עיראק לשלושה חלקים ואת סוריה לחמישה"

עוזרו של המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, המבקר ברוסיה אמר היום (שישי) כי הכוחות האירנים יישארו בסוריה ובעירק כל עוד הממשלות בדמשק ובגדד ירצו בכך. דבריו מגיעים על רקע ביקור נתניהו במוסקבה ופגישתו עם פוטין, בה דנו השניים ביו היתר, בהתבססות האירנית בגבולה הצפוני של ישראל.

לדברי היועץ "טהרן תוציא את כל היועצים הצבאיים שלה מסוריה אם הרשויות בסוריה יבקשו מאיתנו". הוא הדגיש כי האיראנים נמצאים בסוריה לבקשת משטר אסד. "איראן ורוסיה סייעו לטהר 80% משטח סוריה מטרור", הוא אמר.
 
בנוגע לארצות הברית, ציין הבכיר האיראני כי ארצו לא תצא מסוריה תחת לחצים אמריקאים. "ארה"ב רוצה לחלק את עיראק לשלושה חלקים ואת סוריה לחמישה. אנחנו נתמודד עם הנוכחות האמריקנית מסוריה ועד עיראק, לבנון, תימן וצפון אפריקה". הוא הוסיף כי רוסיה תיסוג מסוריה ברגע שאיראן תצא ממנה.

ביום חמישי ראש הממשלה נתניהו עזב את רוסיה לאחר פגישתו עם הנשיא פוטין. גורם מדיני הבהיר כי רוסיה "פועלת להרחיק את האירנים מקרבת הגבול". בנוסף אמר שתוכן פגישתם של השניים היה מתואם עם וושינגטון והוסיף כי "הקשרים האישיים עם פוטין, שבאו לידי ביטוי גם בשיחה אתמול, מאוד משרתים את האינטרס הישראלי, בלשון המעטה".