תא הטרור, שבראשו עמד דיפלומט אירני, תכנן לפגוע בכנס של מתנגדי המשטר בטהרן שהיה אמור להיערך בעיירה הצרפתית. סוכני המוסד, יחד עם מקביליהם מהאזור, ניהלו מצוד נרחב ומורכב שבסיומו נלכדו חברי תא הטרור כשברשותם כלי קשר ומטענים

המוסד סיכל פיגוע אירני על אדמת צרפת: כך נחשף הערב בחברת החדשות. ע"פ הדיווח, האירוע התרחש בחודש שעבר בעיירה סמוכה לפריז.

"תא הטרור, שבראשו עמד דיפלומט אירני שמקום מושבו בווינה, תכנן לפגוע בכנס של מתנגדי המשטר בטהרן שהיה אמור להיערך בעיירה הצרפתית. סוכני המוסד, יחד עם מקביליהם מבלגיה, צרפת וגרמניה, ניהלו מצוד שחצה מספר מדינות. הפעילות שכללה פעולות מעקב, ציטוטים והאזנות הובילה לתפיסת חברי תא הטרור כשברשותם כלי קשר ומטענים", כך בדיווח.

יצוין כי ראש הממשלה רמז להתרחשות המתוארת בנאום שנשא לרגל יום העצמאות האמריקני. "השבוע תתקיים פגישה באירופה בין המדינות שחתומות על הסכם הגרעין, ללא ארה"ב, ובה ידונו איך ניתן לעקוף את החלטת טראמפ. אבל באותו שבוע קרה גם דבר מדהים. המדינות האלו הזמינו את נשיא איראן להשתתף בפגישה, ובאותו זמן נשלח תא טרור לפעול בצרפת, שמפקד המבצע היה דיפלומט איראני שהוצב בוינה. בזמן שנעצרו החשודים היו בידיהם חומרי נפץ ועוד. סוכנויות הביטחון האירופאיות כעת חוקרות את הדבר", אמר נתניהו.

הוא הוסיף: "מדינת הטרור האיראנית הזו תכננה לפעול על אדמת אירופה באותו שבוע בדיוק שבו מנהיגי אירופה אמורים להיפגש עם איראן ולדון על עקיפת הצעד האמריקאי. זה המסר שלי למנהיגי אירופה: תפסיקו לממן את המשטר האיראני שפועל נגדכם, תפסיקו לממן את הטרור ואת האגרסיביות של איראן במיליוני דולרים!".

נתניהו למנהיגי אירופה: הפסיקו לממן את המשטר האיראני שפועל נגדכם