על פי החוק האמריקאי, בכירי ממשל לשעבר נשארים למשך 3 שנים לאחר עזיבתם את התפקיד עם הסיווג הביטחוני, זאת למקרה שמחליפם יצטרך להתייעץ עימם, אלא שטראמפ זועם על השימוש הפוליטי שעושים 'הלשעברים' בסיווג הזה כדי לנגח את הממשל

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פועל בימים האחרונים לבטל את הסיווג הביטחונים המוענק ל'לשעברים' שכיהנו בתפקידים בכירים בממשל אובמה.

על פי החוק האמריקאי, בכירי ממשל לשעבר נשארים למשך 3 שנים לאחר עזיבתם את התפקיד עם הסיווג הביטחוני, זאת למקרה שמחליפם יצטרך להתייעץ עימם.

אך טראמפ לא אוהב את זה. לטענת הנשיא האמריקני, שישה בכירים לשעבר בממשל שעדיין נהנים מהסיווג הביטחוני מנצלים את ארשת החשיבות שהסיווג מעניק להם ולעיתים אפילו משתמשים במיגע שמגיע לידיהם בכדי לנגח את ממשל טראמפ.

השישה מרבים להתראיין לכלי התקשורת בארצות הברית ולתקוף את הממשל שהחליף אותם ודבריהם זוכים כאמור להתייחסות עיינינית יותר ולא כאלה שתוקפים את הנשיא מסיבות פוליטיות.

דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס אמרה השבוע כי הנשיא זועם בעיקר על ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי שפוטר על ידי טראמפ ובכיר הארגון אנדרו מקייב, ראש המודיעין הלאומי לשעבר ג'יימס קלאפר, ראשי ה-NSA לשעבר מייקל היידן וסוזן רייס, ראש ה-CIA ג'ון ברנאן.

"הנשיא בודק את הדרכים להסיר את הסיווגים הביטחוניים משום שאותם אישים הפכו את השירות הציבורי והסיווג הביטחוני שלהם להון פוליטי, ולפעמים אף כספי", הסבירה סנדרס לעתונאים. "השמעת האשמות חסרות שחר נגד הנשיא, כאילו הוא קיים קשרים בלתי ראויים עם רוסיה, או שהוא מושפע מרוסיה, היא מאוד לא ראויה, והעובדה שאנשים עם סיווגים ביטחוניים משמיעים את ההאשמות חסרות הבסיס האלה מעניקה לגיטימציה בלתי-ראויה להאשמות שנשענות על אפס ראיות".