תיעוד בבריטניה חשף כי יו"ר מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין השתתף באזכרה למחבלי רצח הישראלים במינכן. "הייתי נוכח כשהניחו את הזר. אני לא חושב שבאמת הייתי מעורב בזה" טען קורבין. נתניהו: "ראויה לגינוי מימין ומשמאל ומכל חלקי הקשת הפוליטית"

שלשום נחשף תיעוד מ-2014 בו נראה יו"ר מפלגת הלייבור הבריטית ג'רמי קורבין כשהוא מחזיק את זר הפרחים מעל קברו של קצין המודיעין של אש"ף, עאטף בסיסו, שהיה מתכנני רצח הישראלים במינכן. בנוסף, עמד סמוך לקבריהם של הקב"ט של אש"ף, האיל עבד אל-חמיד, מייסד "ספטמבר השחור" סלאח ח'לף ויועצו הבכיר, פאחרי אל-עומרי, ד"ל.

מקורביו התעקשו לדבוק בגרסה לפיה השתתף לכאורה בטקס האזכרה לפלסטינים שנהרגו במבצע חיל האוויר נגד מפקדת אש"ף בטוניסיה ב-1985, אלא שבדיקה בעניין העלתה כי קברים אלה נמצאים בחלקה אחרת. היום הודה קורבין שהגיע לטקס אזכרה למחבלים מאולימפיאדת מינכן. עם זאת טען כי "אני חושב שלא הייתי מעורב" בהנחת זר לזכרם.

"הייתי נוכח כשהניחו את הזר. אני לא חושב שבאמת הייתי מעורב בזה", אמר היום לכתבים בעקבות הסערה. "הייתי שם בגלל שרציתי לראות אזכרה הולמת לכל מי שמת בכל אירוע טרור בכל מקום שהוא, כי אנחנו חייבים להפסיק את זה. אי אפשר להשיג שלום ולהמשיך את מעגל האלימות. הדרך היחידה היא מעגל הדיאלוג".

בתקרית נוספת שעוררה זעם לא הסכימה הנהגת המפלגה לקבל את הגדרת האנטישמיות של כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה. לפי כוח המשימה הבינלאומי כל השוואה בין מדיניות ישראל למדיניות הנאצים נחשבת להשוואה אנטישמית. במפלגת הלייבור סירבו לתמוך בהגדרה הזו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לסערה דף הפייסבוק שלו וכתב "הנחת הזר ע"י ג'רמי קורבין על קברם של מבצעי הטבח במינכן וההשוואה שערך בין ישראל לנאצים ראויה לגינוי מימין ומשמאל ומכל חלקי הקשת הפוליטית".

שר החוץ לשעבר נגד מנהיג השמאל: "נותן פתחון פה לאנטישמים"