עשרות בני אדם נהרגו בקריסת גשר בעיר גנואה שבצפון-מערב איטליה ובמשרד החוץ הודיעו כי הם בודקים אם יש ישראלים מעורבים. בכלי תקשורת במדינה דווח כי לכודים תחת הקטע שקרס זועקים: "חלצו אותנו, הצילו אותנו" • צפו בתיעוד מהזירה

עשרות בני אדם נהרגו היום (שלישי) בקריסת גשר בעיר גנואה שבצפון-מערב איטליה – כך דיווחו כלי תקשורת ושירותי ההצלה במדינה. לדברי שר התחבורה המקומי, מדובר ב"טרגדיה עצומה". כוחות גדולים של שירותי החירום פועלים במקום.

בשעה 11:30 (שעון מקומי) קרס מקטע באורך כ-200 מטרים של גשר מוראנדי שבמערב עיר הנמל והתמוטט מגובה 80 מטרים, בזמן שגשם כבד שטף את האזור. שירותי הכבאות המקומיים מסרו שלפחות 200 כבאים הוזנקו למקום. לדבריהם, ככל הנראה ישנם קורבנות נוספים על החלק בגשר שנותר עומד. בכלי תקשורת באיטליה דווח שחלק מהלכודים תחת ההריסות זועקים: "חלצו אותנו, הצילו אותנו".

בתקשורת האיטלקית דיווחו שאדם אחד חולץ בחיים מתוך ההריסות. הוא פונה באמצעות מסוק לבית החולים. נציג שירותי ההצלה סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ניתן לאשר שרק שני בני אדם נפגעו בקריסה. "אבל אנחנו צופים שיהיו המון הרוגים", הוסיף הנציג.

המקטע שקרס היה בחלקו מעל נהר פולסברה ובחלקו האחר מעל פני העיר, כשהשברים התפזרו בנהר, במסילת רכבת ובבניינים סמוכים. במשרד החוץ מסרו כי נבדק אם ישנם ישראלים שמעורבים בקריסת הגשר.