חודשיים לאחר פסגת טראמפ-קים, נראה כי הדיקטטורה המבודדת חזרה לסורה: צילומי לווין חושפים כי פיוניאנג עצרה את העבודות לפירוק אתרי הטילים שלה. בחודש שעבר דווח כי היא חזרה לפתח טילים גרעיניים ארוכי טווח


(בוידאו: פיצוץ אתר גרעין בצפון קוריאה לאחר פסגת סינגפור)

עוד איתות מדאיג מצפון קוריאה: חודש לאחר הדיווח על כך שפיואניאנג חזרה לפתח טילים גרעיניים ארוכי טווח מתפרסמים הבוקר צילומי לווין שמוכיחים כי היא עצרה לחלוטין את פירוק אתרי הטילים שלה.

יצוין כי רק בימים האחרונים התרברב טראמפ פעם נוספת ביחסיו המשופרים עם שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און. "יש ביננו כימיה טובה", קבע טראמפ תוך שהוא מביע אופטימיות באשר לתוצאות מהלכיו הדיפלומטיים במזרח הרחוק.

צפו בפיצוץ אתר הגרעין בצפון קוריאה; "מוכנים לפתור הבעיות עם ארה"ב"


כזכור, חרף ההצהרות האופטימיות של הצדדים, נרשמים ביניהם גילויי חשדנות רבים לאורך כל התקופה האחרונה. מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, סיים לפני מספר שבועות ביקור בן יומיים במדינה, ותכף עם עזיבתו פרסמה סוכנות הידיעות הרשמית של הדיקטטורה המבודדת ציטוטים מפי בכירים בממשל בפיוניאנג המביעים מורת רוח מהתנהלותו של פומפאו ומגישתה של ארצות הברית.

"הדרישה האמריקנית לפירוק חד צדדי ומלא של מאגר הנשק הגרעיני – מטרידה ביותר", אמרו הבכירים. הם הוסיפו כי בכל מו"מ אמורה להיות הדדיות בין הצדדים, דבר שנעדר לחלוטין מהמו"מ הנוכחי.

פומפאו עצמו היה נשמע בסיום הביקור אופטימי בהרבה. "השקענו שיחות וזמן רב בדיונים על כל נושא במחלוקת, בעיקר על תכנית הטילים והנשק הגרעיני. אני מאמין שהצלחנו להתקדם בכל נושא", כך פומפאו לעיתונאים בדרכו לשדה התעופה.